سوئیت شیراز   
قوام و بقيه مختصات ناخن ها  مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش .

مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش

قوام و بقيه مختصات ناخن ها


يكي بخشهاي مهمي كه تحت عنوان نشانگر سالم تن كار مي‌نمايند ، ناخن ها مي‌باشند . در بنا شده در اكثري از موردها ، بروز تغيير‌و تحول در صورت ، رنگ ، قوام و بقيه مختصات ناخن ها ، قادر است نماد بروز بيماري هاي دورازشوخي در بقيه نهاد هاي حياتي تن شخص باشد .

لاك مات
سالم ناخن و زيبايي آن به خصوص براي خانم ها مهم ميباشد پس مي بايست به نكات سالم اعتنا نمود تا مدام ناخن هايي خوشگل و تندرست داشته باشيم. با بعضي بازنويسي ها و عادات زخم رسان موجب تخريب ناخن هايتان ميشويد و به تندرست آنها جراحت مي‌رسانيد بهتر ميباشد به خيال نگهداري از ناخن هايتان از بعضا امور مانند مانيكور،كاشت ناخن ،جويدن ناخن و ديگر موراد خودداري كنيد.معمولا اكثر ما اعتنا لازم را به ناخن‌هايمان نداريم و به اندازه كافي از آنان حفظ نمي‌كنيم. اين در حالي ميباشد كه ناخن‌ها هم به اندازه پوست جراحت‌پذير ميباشند. ناخن‌هاي ما خير‌صرفا به نگهداري روزمره نياز دارا‌هستند، بلكه مي بايست از انجام بعضي عادت‌هاي جراحت‌رسان به آنان هم جلوگيري كرد تا تندرست و قشنگ باشند. درين مقاله بعضي از عادت‌هاي تخريب‌كننده و جراحت‌رسان به ناخن‌ها معرفي خواهد شد.

عقب زدن كوتيكول ناخن هنگام مانيكور
كوتيكول به چين پوستي حاشيه ناخن ميگويند. با عقب زدن كوتيكول يك رخنه‌ در شالوده ناخن ساخت ميكنيد كه فيض آن آسيب پذير شدن ناخن ميباشد. در حالتي كه اين عادت را تر و تميز تكرار فرمائيد به مرور رويش ناخن نمايد مي‌‌شود، ناخن قابل انعطاف‌خيس مي‌گردد و سطح آن پستي و بلندي پيدا ميكند. هنگامي كه كوتيكول ناخن عقب مي‌رود، ترازو نگهداري از ناخن كمتر ميگردد و همين مساله احتمال ابتلا به عفونت‌هاي قارچي را بالا ميبرد. 
بازنگري‌هاي علمي اثبات كرده در اشخاصي كه به كرات در ماه ناخن‌هايشان را مانيكور مي كنند، احتمال ابتلا به هپاتيت و زگيل در مقايسه با ديگرافراد فراتر ميباشد. ضمنا نبايد فراموش كرد سوهان كشيدن ناخن هنگام مانيكور در واقع وارد آوردن ضربات مكرر به حريم ناخن ميباشد كه در فيس تكرار و عادت‌شدن آن، روي پرورش ناخن و صورت طبيعي آن اثر منفي مي گذارد و قادر است ادله فرورفتگي و خطوط روي ناخن باشد. 
عادت جايگزين: عقب راندن كوتيكول ناخن و مانيكور را به موقعيت مختص موكول فرماييد. در قبال روزمره از كرم مرطوب‌كننده به كار گيري فرمائيد و ريشه ناخن را به واسطه آن ماساژ دهيد. زماني كوتيكول ناخن مرطوب باشد و آبرساني به خير صورت بپذيرد، ناخن قادر‌خيس و زيباتر خواهد بود.


برچسب: لاك مات،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۵:۵۶ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :