سوئیت شیراز   
لاك زدن در حين‌هاي قديم  مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش .

مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش

لاك زدن در حين‌هاي قديم


اك در طول‌هاي قبلشايد براي شما ديدني باشد لاك ناخن به‌تيتر اقلام اثاثيه‌ آرايشي يك كدام از‍‍ پرطرفدارترين و پرفروش‌ترين مال مي‌باشد و آيتم دلخواه از دوران‌هاي پيشين تاكنون بوده مي باشد. لاك زدن در حين‌هاي قديم نزديك به 5000 سال پيش در روم، چين و هندوستان مرسوم بوده و بانوان رومي به ناخن‌هاي خويش حنا و رنگ‌هاي متنوع مي‌زدند و به ناخن‌هاي دستشان زينت مي‌دادند. احاطه‌زادگان ثروتمند ناخن‌هايشان را با طلا و جواهرات و نقره تزيين مي‌كردند و از رنگ‌هايي استعمال مي‌كردند كه مخلوطي از صمغ عربي، سفيده تخم‌مرغ، ژلاتين و موم زنبور عسل بوده هست. رنگ لاك‌ها به علت داشتن اين مواد به رنگ صورتي و قرمز رنگ درمي‌آمد. ابعاد در قرن ۱۹ ميلادي، روغن‌هاي خوشبويي به بازار آمد كه خانم‌ها با يك چرم به روي ناخن‌هاي خويش مي كشيدند و ناخن‌هاي خويش را درخشان مي‌كردند. از سال ۱۹۳۰ لاك وارد بازار شد و با استقبال چشمگيري روبرو شويد.
لاك مات
مارك لاك خوب
لاك آيتم دلخواه همگان از قبلي تاكنونلاك محصولي ميباشد كه همگي اشخاص جامعه از آن به كارگيري مي‌نمايند و آيتم عشق و علاقه همگان مي‌باشد از دختر نوپا گرفته (اما لاك منحصربه‌فرد خردسال ها) تا خانم پا به سن گذارده از لاك به كار گيري ميكنند. بانوان برنا نيز ساعتها وقت خويش را در مركزها زيبايي و كاشت ناخن صرف مينمايند كه به دستان خويش زيبايي بدهند. گهگاه مي‌بينيم كه هر هفته رنگ و گونه صفحه ارايي ناخن تغيير ميكند. با پيشرفت دنياي مد لاك‌هاي جديدي مانند لاك مغناطيسي، شب نما، مخملي، اكليلي، سوراخ، شني، ژله اي و غيره عرضه شده‌است. با اعتنا با اين موضوعات مطرح گرديده مي بايست از لاكي استعمال كنيم خصوصيت هاي مخصوص بفرد داشته و روي ناخن‌هاي شما بدرخشد و به دستان شما زيبايي صد چندان مي‌دهد.
خصوصيت هاي يك لاك خوب و مطلوب چه ميباشد؟براي مراقبت از ناخن هاي دستان خويش خير فقط بها لاك در كيفيت و ماندگاري آن بي تأثير وجود ندارد بلكه يك لاك خوب مي بايست خصوصيت هايي داشته باشد كه در گزينش آن مي بايست اعتنا نماييم و موارد ذيل را در حيث داشته باشيم:
مارك لاك خوبغلظت لاك:يك لاك خوب بايستي به معيار تعادل، غلظت داشته باشد زيرا در صورتي به اندازه بيشتراز حد غليظ باشد روي ناخن پررنگ و دارنده برآمدگي و فرورفتگي مي گردد و درصورتي كه غلظت لاك زياد باشد بازه دوران متعددي ارتفاع ميكشد تا لاك كم آب شود و ممكن مي‌باشد ناخنتان به جايي بخورد اثر آن روي لاك باقي بماند. و برعكس آن در حالتي‌كه لاك رقيق باشد روي ناخن پخش ميشود و رنگ لاك بديهي وجود ندارد و مي بايست چنددفعه لاك را تمديد فرماييد.
انعطاف پذيري خودكار گيسو لاك:خودكار مو يك لاك خوب بايستي قابل انعطاف و انعطاف پذير باشد و به سادگي با يكسري توشه بالا و تحت رفتن روي ناخن كيفيت لاك خوب معين شود و به طور كاملً روي ناخن را بپوشاند. برخي از خودكار هاي لاك دارنده حرفه هاي سست مي باشد كه با چند دفعه لاك زدن از في مابين رفته و يا اين كه اثري روي لاك مي‌گذارند و يا اين كه روي لاك مي چسبند.
زمانه كم آب شدن لاك:لاك خوب وقتي كه بر روي ناخن كم آب ميگردد هيچ سيرتكامل اثري از دون دون شدن و رگه رگه وجود ندارد و خيلي سريع كم آب ميگردد.
كيفيت لاك:از ساير خصوصيت‌هاي لاك خوب بوي آن ميباشد كه در صورتي دربردارنده مواد شيميايي به مقدار زياد باشد بوي بسيار بد و تندي خواهد داشت و حتي با به كار گيري زياد به‌مرورزمان سبب ساز حساسيتهاي پوستي، آسم و حتي سرطان پستان خواهد شد.
داشتن گواهينامه اصالت متاع:حدالامكان كارايي فرمائيد لاك متبوع خويش را از مكان هايي بخريد كه سند اصالت كالا داشته باشند و تحت لحاظ وزارت بهداشت، معالجه و فراگيري طبابت عمل ميكنند.
تشخيص لاك اصل از تقلبي:لاك اصل دارنده شيشه و صورت ظاهري يگانه مي‌باشد و از روش وب سايت اصلي آن مارك، صورت ظاهري و فيزيكي مي‌توانيد اصل بودن آن را از تقلبي بودن تشخيص فرمائيد. باركد روي شيشه لاك را نيز مد حيث داشته باشيد.


برچسب: لاك مات،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۴:۵۹ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :