سوئیت شیراز   
 لاك مات لاك مات

مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش

پديكور ناخن يكي‌از اصلي خط مش ها

لاك مات
پديكور ناخن يكي‌از اصلي خط مش ها براي داشتن پاهايي خوشگل ميباشد. درصورتي كه دوره رفتن به آرايشگاه براي پديكور ناخن هاي تان را نداريد به شما توصيه مي‌كنيم روند پديكور ناخن را در خانه تان انجام دهيد
فرايند انجام پديكور در منزلاين منصفانه وجود ندارد كه تنها به زيبايي دست و چهره اهميت دهيم در حالي كه پاها نيز به نگهداري نياز دارا هستند. از آن جا كه پاها بيش تر از بخش هاي ديگر تن در معرض آلودگي قرار ميگيرند پس براي قشنگ بودن به حفظ بيشتري نيز نياز دارا هستند. اين عمل را مي‌توانيد با اين طرز گام به گام پديكور در منزل نيز انجام دهيد.

اضافه بدانيد : رفع رخنه‌ پا با 10 طرز مفيد

مرحله اوليه : به كارگيري از سطل پديكوراولي مرحله براي پديكور به كار گيري از سطل پديكور براي گذاشتن پاها باطن آن ميباشد. براي اين عمل مي بايست نصف سطل را از آب گرم مالامال فرمائيد و يه خرده نمك گرمابه يا اين كه نمك تن به آن طولاني تر نمائيد. در‌صورتي‌كه نمك گرمابه نداريد مي‌توانيد شامپو و يه خرده نمك و آب ليمو به آب بيش تر فرمائيد. شامپو ونمك در كنار هم آلودگي هاي پوست وناخن را ميگيرند.

مرحله دوم : تزكيه لاك ناخن هابعداز اين كه پاها را يه خرده باطن آب قرار داديد ناخن ها قابل انعطاف ميگردند و به راحتي مي‌توانيد لاك هاي مازاد روي ناخن را پاك فرمائيد.

طولاني تر بدانيد : اينگونه لاك بزنيد تا قدمت لاك روي ناخن هاي تان اضافه شود

مرحله سوم : به چنگ آوردن ناخن هادر حال حاضر ناخن ها را با ناخن گير بگيريد. برخي ها دوست دارا‌هستند ناخن هاي پا كوتاه باشد البته برخي ها برعكس به ناخن هاي بلند عشق و علاقه دارا‌هستند. صرفا هنگام به دست آوردن ناخن ها نبايد زياد آنها‌را كوتاه فرماييد.

مرحله چهارم : اسكراببعداز اين كه پاها را در آب گرم قرار داديد پاشنه هاي پا را شل خيس مي‌توانيد اسكراب فرمائيد. براي اين فعاليت مي‌توانيد از سنگ پا يا اين كه برس اسكراب پا استعمال فرماييد. با اين فعاليت سلول هاي مرده پاشنه پا از در بين ميروند. پديكور براي پاهايي كه پاشنه رخنه‌ خورده دارا هستند بسيار مهم ميباشد.

بيش تر بدانيد : اسكراب روغن زيتون، يك اسكراب خانگي براي داشتن دست هاي پنبه اي

پروسه پديكور ناخن در منزل

مرحله پنجم : لايه برداريمجدد پاها را به دوران ۱۰ دقيقه باطن سطل آب قرار دهيد و با استعمال از اسكراب پا، پاها را لايه برداري فرمائيد و آنگاه از ماسك پا به كار گيري فرمائيد.

اضافه بدانيد : لايه برداري پوست چهره با چندين ماسك طبيعي

مرحله ششم : كم آب كردن پاهافعلا پاها را از سطل خارج بياوريد و با حوله به طور كامل كم آب فرمائيد.

مرحله هفتم : اصلاح كردن كوتيكول هااينك شايسته ترين دوره براي تروتميز كردن كوتيكول ناخن هاست. با استعمال از انبر كوتيكول ها را به عقب ميكشيم.

مرحله هشتم : نظافت كردن ناخن هابا به كارگيري از انتهاي سوهان كثيفي هاي پايين ناخن ها را منزه نمائيد.
پديكور ناخن در منزل


مرحله نهم: ماساژاينك كه پاها را اسكراب و لايه برداري نموده ايد عصر ماساژ پا فرا رسيده ميباشد. با به كارگيري از مرطوب كننده پاها را به آرامي ماساژ دهيد تا از كم آب شدن پاها خودداري فرماييد.

مرحله دهم : لاكدر بالا لاك بيس بزنيد و چشم به راه بمانيد تا كم آب شود. آن‌گاه روي آن لاك بزنيد.

نكته :
_ در صورتي‌كه رنگ ناخن هاي تان زرد رنگ ميباشد مجدد آن را به مقطع ۱۰ دقيقه باطن آب و آب ليمو قرار دهيد._ هر روز به پاها مرطوب كننده بزنيد و هر ۲ روز يك توشه لاك ناخن را عوض فرمائيد._ براي معالجه رخنه‌ پاشنه پا از وازلين به كار گيري نماييد و جوراب بپوشيد. اين عمل را شب ها انجام دهيد._ پاها را با روغن ماساژ دهيد. ۱ قاشق چاي خوري روغن زيتون يا اين كه روغن بادام را با ۱۰ قطره روغن ضروري ادغام نماييد و پاها را با آن ماساژ دهيد._ هنگام كندن كوتيكول ها يا اين كه پوست هاي مازاد ناخن مراقب باشيد زيرا ممكن ميباشد منجر ساخت التهاب در ناخن ها شود.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/11/5 ساعت: ۱۴ توسط:ordme15 :

لاك هاي خوش آب و رنگ


لاك هاي خوش آب و رنگ را خودتان صحيح نماييدداشتن دختر در منزل يعني داشتن كشويي آكنده از لاك هاي رنگارنگ. لاك زدن يكي شغل هاي آيتم عشق و علاقه اكثر دختر هاست و كمتر دختري پيدا مي‌شود كه به لاك عشق و علاقه اي نداشته باشد.

لاك مات

زدن لاك هاي مختلف و با رنگ هاي متعدد يكي‌از شادي بخش ترين نقاط معاش هر دختري ميباشد. در‌اين مقاله مي‌خواهيم شيوه تصحيح كردن لاك ناخن در منزل را به شما فراگيري دهيم تا با استعمال از آن هر رنگ لاكي كه دوست داريد صحيح فرماييد و از آن لذت ببريد.بازديد :2166عصر تقريبي مطالعه :2 دقيقهمورخ : چهارشنبه 1397/08/09
اصلاح كردن لاك ناخنمواد لازم براي اصلاح كردن لاك ناخن در منزل : دو شيشه درخشان كننده ناخن كمي اكليل يك رنگ سايه ديده به دلخواه مي‌خواهيم به شما تصحيح كردن دو گونه لاك معمولي و اكليلي را يادگرفتن دهيم.
نحوه تصحيح كردن لاك ناخن۱ – شيشه هاي درخشان كننده را كنار بگذاريد.۲ – با صفحه يك قيف كوچك صحيح فرمائيد طوري كه دهانه آن اندازه دهانه شيشه درخشان كننده باشد.۳ – سايه ديده به رنگ دلخواهتان را برداريد و آن را بشكنيد و تماما خرد و پودري نمائيد. مي توانيد از سايه هاي شكسته به كار گيري فرمائيد. سايه مي بايست به طور كامل ريز شود.۴ – قيف را روي دهانه شيشه برق ناخن بگذاريد و سايه هاي پودري گرديده را توي قيف بريزيد و مازاد آن كه در قيف گير كرده را با خلال دندان رد فرماييد.۵ – هنگامي وارد شيشه برق ناخن شد آن را حدودا يك دقيقه به خير و خوبي حركت دهيد. مشاهده مي‌كنيد كه رنگ سايه به طور كامل در شيشه برق ناخن پخش شده‌است. همين عمل را با اكليل انجام دهيد و به وسيله قيف اكليلها را وارد شيشه برق ناخن نمائيد و خوب جنبش دهيد. ميتوانيد يك لايه از لاك و بعد از كم آب شدن آن يك لايه اكليل روي ناخنهايتان بزنيد. دقت نماييد كه هر توشه گذشته از به كار گيري بايستي شيشه را خوب جنبش دهيد تا در حالتي‌كه مواد ته نشين گرديده اند حل شوند. اميدوارم از اين فراگيري لذت برده باشيد.
بد وجود ندارد چندين نكته كاربردي در رابطه لاك زدن بدانيدلاك ها بايستي در مكان هاي كم آب و خنك حفظ شوند . شيشه ي لاك و درپوش آن را منزه نگه داريد .در اثر تبخير مايع لاك ، ممكن ميباشد لاك شما بيش تر از حد غليظ و غير قابل استعمال شود . در‌اين‌صورت با افزودن تعدادي قطره از مايع حلال ، لاك شما به اندازه ي كافي رقيق خواهد شد .اما ، اين عمل بايستي ۲۰ دقيقه گذشته از لاك زدن صورت پذيرد تا لاك تماما” يك دست شود .در حالتي‌كه بعداز لاك زدن حس كرديد سطح ناخن هاي شما قطور و شلوغ شده‌است ، ميتوانيد از لاك هاي نازك كننده به كار گيري كنيد تا سطح ناخن هاي رنگ گرديده به واحد سنجش دلخواه شما نازك شود .به كار گيري از لاك هاي درخشان كننده روي لاك اصلي ، ضمن درخشان كردن رنگ لاك ، رطوبت ناخن ها را مراقبت كرده شكنندگي آن‌ها را به دست‌كم مي‌رساند .


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/11/5 ساعت: ۱۴ توسط:ordme15 :

بي آلايش به لاك ناخن مات


لاك درخشان خويش را با يك سري شيوه بي آلايش به لاك ناخن مات تبديل نماييدلاك ناخن مات يكي ترندهاي نو در مانيكور به شمار مي‌رود كه به جهت بافت تازه و زيبايي كه به وجود مي آورد در بين خانم‌ها به محبوبيت متعددي دست پيدا نموده است. اگرچه هنوز برخي خانم‌ها لاك‌هاي درخشان ديرين را مي‌پسندند اما استعمال از لاك‌هاي مات رو به ارتقا ميباشد. لاك ناخن مات ارزش بالاتري نسبت به لاك‌هاي عادي دارااست البته با چندين طرز بي آلايش مي‌اقتدار لاك درخشان را به لاك مات تبديل كرد.

لاك مات
به كارگيري از آرد يا اين كه نشاسته ذرت براي ساختن لاك ناخن ماتلاك اساس را بزنيد: مانند مدام فعاليت فرماييد و يك لايه نازك لاك ناخن شالوده واضح يا اين كه به عبارتي بيس كوت را روي ناخن‌ها بزنيد. بهتر ميباشد قبلي از انجام اين عمل ناخن‌ها را سوهان و بافر بزنيد تا سود عمل زيباتر شود و در شرايطي‌كه لكه لاك روي ناخن‌هايتان ميباشد با لاك تميز كن آن را تميز فرمائيد.
از فويل يا اين كه برگه روغني استعمال نماييد: تعدادي قطره از لاك ناخن عادي و درخشان خويش را روي برگه روغني يا اين كه فويل بريزيد. يك خلال دندان برداريد و مقدار بسيار يه خرده از آرد يا اين كه نشاسته ذرت يا اين كه هر گونه پودر سبك و ريز ديگري را روي لاك بريزيد و با خلال دندان آن را تركيب فرماييد. اين عمل را خيلي سريع انجام دهيد زيرا ممكن ميباشد لاك كم آب شود. با اين فعاليت لاك شما غليظ‌خيس خواهد شد البته نگران نباشيد. در‌صورتي‌كه اين ادغام متعددي غليظ شد يك قطره ديگر لاك روي آن بريزيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/11/3 ساعت: ۱۲ توسط:ordme15 :

امروزه لاك مات خيلي پرطرفدار


امروزه لاك مات خيلي پرطرفدار گرديده و اكثرا از لاك مات براي لاك زدن ناخن هايشان به كار گيري مي‌نمايند. براي خريداري اين گونه لاك مي بايست هزينه بيشتري نسبت به لاك هاي عادي پرداخت شود. ما درين پست از وبسايت زمانه قصد داريم طرز توليد لاك مات را با چند شيوه در خانه و با كمترين هزينه فراگيري دهيم.
 
لاك مات

نحوه مات كردن لاك با بخار
معمولي‌ترين روش براي داشتن يك لاك مات، استعمال از بخار ميباشد. رنگ لاك موردنظر خويش را تعيين كرده و روي ناخن‌ها بزنيد. يك كاسه دربردارنده آب داغ كه از آن بخار بيرون مي‌گردد را فراهم فرمائيد، ناخن‌هاي خويش را به بازه ۳ تا ۵ ثانيه در تماس با بخار قرار دهيد. انگشت‌هاي خويش را به آرامي حركت دهيد تا بخار به كليه‌جاي لاك رسد.
 


استعمال از آرد يا اين كه نشاسته ذرت براي ساختن لاك ناخن مات
لاك مبنا را بزنيد: مانند مدام كار فرماييد و يك لايه نازك لاك ناخن مبنا واضح يا اين كه به عبارتي بيس كوت را روي ناخن‌ها بزنيد. بهتر ميباشد گذشته از انجام اين عمل ناخن‌ها را سوهان و بافر بزنيد تا سود عمل زيباتر شود و در حالتي‌كه لكه لاك روي ناخن‌هايتان مي‌باشد با لاك منزه كن آن را تميز فرماييد.
از فويل يا اين كه صفحه روغني به كار گيري نمائيد: تعدادي قطره از لاك ناخن عادي و درخشان خويش را روي برگه روغني يا اين كه فويل بريزيد. يك خلال دندان برداريد و مقدار بسيار مقداري از آرد يا اين كه نشاسته ذرت يا اين كه هر گونه پودر سبك و ريز ديگري را روي لاك بريزيد و با خلال دندان آن را تركيب نماييد. اين فعاليت را خيلي سريع انجام دهيد زيرا ممكن ميباشد لاك كم آب شود. با اين عمل لاك شما غليظ‌خيس خواهد شد ولي نگران نباشيد. در‌حالتي كه اين مخلوط متعددي غليظ شد يك قطره ديگر لاك روي آن بريزيد.
با يك برس منزه لاك را ادغام كرده روي ناخن بزنيد: يك برس پاك لاك برداريد و اين ادغام را به روشي كه مدام موقع لاك زدن انجام مي‌دهيد روي ناخن‌ها بزنيد، از خير ناخن استارت نمائيد و با سه جنبش كل ناخن را به غير از يك كناره باريك در گوشه‌ها پوشش دهيد.
اذن دهيد لاك شما كم آب شود: خوشبختانه اين ادغام سريع كم آب ميشود البته فراموش نكنيد كه نبايد آن را فوت نمائيد و بايستي انگشتان خويش را صاف روي زمين بگذاريد. از تاپ كوت هم نبايد استعمال نمائيد.
 


به كار گيري از سايه ديده براي ساختن لاك ناخن مات
شما ميتوانيد لاك مات با رنگ گزينه عشق و علاقه‌ي خويش را به آساني صحيح فرماييد. براي اين عمل به كمي سايه ديده با رنگ دلخواه و يك لاك بي‌رنگ نياز داريم. سايه ديده را به طور كامل پودر نمائيد و باطن شيشه لاك بي‌رنگ بريزيد و با به كار گيري از يك قلمو آن را خوب ادغام فرماييد.
با به كار گيري از اين نحوه شما يك لاك مات با رنگ دلخواه خويش خواهيد داشت. مي توانيد از اين لاك براي مات كردن بقيه لاك‌هاي درخشان نيز به كار گيري نماييد.
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با چندين طريق معمولي،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يك‌سري نحوه بي آلايش،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يك‌سري طريق بي آلايش،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 تبديل لاك درخشان به لاك مات با يكسري نحوه بي آلايش،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يكسري نحوه بي آلايش،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يك‌سري شيوه معمولي،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با چندين نحوه معمولي،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يك‌سري طرز بي آلايش،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يك سري طرز بي آلايش،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يك‌سري طريق بي آلايش،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يك‌سري نحوه معمولي،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار
 


تبديل لاك درخشان به لاك مات با يكسري شيوه بي آلايش،لاك ژله اي مات،عكس لاك مات روي ناخن،لاك مات صورتي،لاك مات گلدن رز،خريد لاك مات،لاك مات كننده،لاك زرشكي تيره،لاك مات فلورمار


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/11/3 ساعت: ۱۲ توسط:ordme15 :

چه‌گونه ناخن‌هاي سلامت و مرتبي داشته باشيم


چه‌گونه ناخن‌هاي سلامت و مرتبي داشته باشيم

لاك مات
ناخن‌ها علاوه بر خوشگل كردن دست‌ها، وظيفه برداشتن چيرهاي ريز را به‌عهده دارا هستند. همينطور ناخن‌ها از راز انگشتان دست و پا مراقبت مي‌نمايند. داشتن ناخن‌هاي تروتميز و سلامت نمايشگر سالم تن ميباشد.براي اينكه ناخن‌هائي قشنگ و تر و تميز داشته باشيد روزي ۵ دقيقه آن ها را در روغن زيت ون گرم يا اين كه سركه انگور قرار دهيد.روغن زيتون و سركه ناخن‌ها را مقاوم كرده و از شكستن آنان خودداري مينمايد.همينطور شما مي توانيد به مقدار متساوي عسل، روغن بادام، زرده تخم‌مرغ و نمك دريا را ادغام كرده و ناخن‌هاي خويش را به بازه زماني نيم ساعت در آن قرار دهيد.ليمو ترش نيز براي ناخن‌ها بسيار موءثر ميباشد. نصف ليمو ترش را بعداز آبگيري به ناخن‌ها و پيرامونش بماليد و بعد از ۵ تا ۱۰ دقيقه دست‌ها را بشوئيد. ليمو ترش علاوه بر سفت كردن ناخن‌ها لك‌ها را نيز از في مابين مي برد. مخلوطي از ۲ قاشق چاي‌خوري سركه انگور براي مقاوم‌خيس كردن ناخن‌ها بسيار خوب ميباشد. به بازه نيم ساعت ناخن‌ها را در آن قرار دهيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/11/2 ساعت: ۱۵ توسط:ordme15 :

روش هاي داشتن ناخن هاي خوشگل و سفت

روش هاي داشتن ناخن هاي خوشگل و سفت
همگي ي خانم ها دوست دارا هستند ناخن هايي خوشگل و مستحكم داشته باشند؛ ناخن هايي كه مثل برف سپيد باشد و هيچ زمان پوسته ندهد. اما در اضافه مواقع ناخن ها ميشكنند و دردسر عظيم خانم ها رقم مي‌خورد؛ در حالتي كه شما هم جزو اين گونه از خانم‌ها ميباشيد بهتر ميباشد بدانيد كه ناخن‌ها بي ادله تند و تند نمي شكنند و مطلقا دليلي براي آسيب پذير بودن آن‌ها موجود است.

لاك مات
داشتن ناخن هاي خوشگل و سفت با مواد ارگانيك
به‌دنبال راهكارهايي به شما معرفي مي كنيم كه با سود بردن از آنان صاحب و مالك ناخن هايي سپيد و مستحكم مي‌شويد. يكي‌از علل اين رخداد رژيم غذايي ميباشد كه درصورتي كه تصحيح شود ميتواند در معالجه اين نقص‌ بسيار اثر گذار باشد.

علاوه بر اين، به فعاليت بردن بعضا تركيبات طبيعي ميتواند شكنندگي آن ها را برطرف نمايد. مي بايست بدانيد كه براي تركيبات طبيعي متخصصان ورژن‌هاي متعددي ارائه كرده‌اند؛ برخي‌ها سفارش به به كار گيري از گونه هاي جوانه‌ها از گزاره جوانه گندم، ماش و جو را در رژيم غذايي روزمره و به ويژه سالاد سفارش مي نمايند. درين در ميان جمع‌اي ديگر از متخصصان هم استعمال از اشكال كرم‌هاي گياهي را در بهبود شكنندگي ناخن‌ها مفيد ميدانند.هنگامي ويتامين به تن نميرسد!از گزاره كارداران مهم شكستن ناخن‌ها اين ميباشد كه ويتامين‌هايي مانند B، A و D در تن كفاف نمي دهد.

به مراد رفع اين اختلال بهتر ميباشد سراغ مواد غذايي دربردارنده اين ويتامين‌ها برويد، خوراكي‌هايي مانند سبزي‌ها و ميوه‌ها به اندازه كافي از اين ويتامين‌ها دارا هستند. در مرحله سپس مي توانيد از كامل كننده‌هاي دربردارنده اين ويتامين‌ها هم به كارگيري نمائيد.

در همين راستا پرشين او درپي ي مقاله شما‌را با رويه شغل هاي داشتن ناخن هاي قشنگ و سفت با به كارگيري از مواد ارگانيك آشنا مي‌نمايد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/11/1 ساعت: ۱۵ توسط:ordme15 :

داشتن دست هاي قشنگ

لاك مات


خانم ها مدام دوست دارا‌هستند دستاني قشنگ داشته باشند. مهم‌ترين برهان در مراقبت زيبايي دست، ناخن ها مي‌باشد. محافظت از ناخن ها در كنار به كار گيري از لاك الزامي ست. در شرايطي‌كه دوست داريد ناخن‌هايتان بلند باشد و لاك بزنيد، با ما ياور باشيد:
خط مش هاي محافظت از ناخنامروزه بلند كردن ناخن چه به طور طبيعي چه با كاشت، يكي كارها رايج زيبايي ميباشد و هوا داران متعددي دارااست و در كنار اين مورد، به كار گيري از لاك ناخن نيز امري متداول ميباشد. البته لاك زدن به ناخن‌‌‌ها علي‌رغم زيبايي، ممكن ميباشد عوارضي را نيز به دنبال داشته باشد كه نياز به نگهداري دارااست.

ژليش ناخن چه مي‌باشد؟به جز لاك‌هاي كلاسيك كه معمولا مصارف خانگي دارا هستند، لاك موقت كه به اسم ژليش داراي شهرت گرديده، يكي‌از پرمصرف‌ترين گونه هاي لاك در راءس زيبايي و آرايشگاه‌ها ميباشد. لاك موقت‌ در واقع به عبارتي لاك كلاسيك ميباشد كه با ژل اكرليك ادغام شده‌است. اين لاك بعداز گذارده شدن روي ناخن مي بايست بوسيله اشعه UV كم آب شود. لاك‌‌هاي موقت همانند لاك‌‌هاي كلاسيك مايع مي باشند با اين تفاوت كه درخشان‌ترند و به آساني و به ياري استن منزه نميشوند. دوام اين مدل لاك‌‌‌ها هم دست‌كم 18 روز ميباشد.

طريقه به كار گيري از ژليش ناخنمعمولا در آرايشگاه ژليش را همانند لاك كلاسيك روي ناخن ميزنند. بعداز زدن لايه ابتدا مي بايست دست را براي 30 ثانيه درون دستگاه UV يا اين كه LED گذاشت و آنگاه لايه دوم را روي ناخن زد. و دوباره ناخن‌‌‌ها را باطن دستگاه گذاشت. كل فرآيند زدن ژليش روي ناخن حدود 25 تا 30 دقيقه ارتفاع مي كشد.

طريقه تزكيه ژليش ناخندو هفته بعداز زدن ژليش روي ناخن با بلندشدن ناخن مسافت‌اي در ميان ريشه ناخن و لاك ساخت مي گردد. درين هنگام بايستي ژليش را از روي ناخن برداشت و دوباره رنگ كرد. براي اين مراد بهتر ميباشد به آرايشگاه رجوع كنيد. آرايشگر پنبه‌اي را با استن 100درصد نمناك كرده و روي ناخن ميگذارد و با فويل آلومينيومي آن را مي‌پوشاند و بعداز 15 دقيقه ژليش تميز ميشود. اما با امداد كيت‌‌هاي مخصوصي كه در بازار به فروش ميرسد هم مي‌اقتدار اين فعاليت را در منزل انجام اعطا كرد.
يك نكته قابل توجه اينكه لاك‌هاي ژليش براي خانم‌هايي كه ناخن‌‌هاي ضعيف و حساس دارا هستند به هيچ عنوان پيشنهاد نميشود زيرا ژليش به طور 4 لايه روي ناخن ميخورد و بازدارنده از وصال اكسيژن كافي به ناخن ميگردد. ضمنا بهتر ميباشد هر از گهگاه به ناخن مجال استراحت اعطا كرد و گذشته از زدن لاك تازه، ناخن‌ها را از ديد سالم به طور كامل بازبيني كرد. 
چطور لاك را از روي ناخن تميز كنيم؟تا جاي ممكن بايستي از كندن لاك پيشگيري كرد چون لايه‌اي طبيعي از خويش ناخن نيز درين وضعيت به يار و همدم لاك كنده ميگردد و اين قضيه به مرور دوران سبب ساز نازك شدن، فساد و شكستن ناخن مي گردد. براي تزكيه لاك ناخن بي ترديد مي بايست از لاك‌پاك‌كن به كار گيري كنيد.

يك‌سري نكته حائض اهميت در نگهداري از ناخناستراحت دادن به ناخن هاپس از پاك كردن لاك مدتي به ناخن‌هايتان استراحت دهيد.

كوتاه نگه داشتن ناخن هادر حين استراحت ناخن‌ها، آن‌ها را كوتاه نگه داريد تا از شكسته شدنشان دوري شود.

ناخن را از ته كوتاه نكنيداز ته كوتاه كردن ناخن ها به شدت به رويش ناخن زخم مي‌‌زند.

چرب نگه داشتن ناخن هاناخن‌ها را به وسيله كرم مرطوب‌كننده چرب نگه داريد.

استعمال از بافر براي ناخن هااز بافر براي سطح ناخنتان به كارگيري كنيد تا سطح آن منزه و درخشان بماند. بافر ناخن كريستال ابزاري ماهر براي زيبايي و نگهداري از ناخن هاي طبيعي سواي به كارگيري از لاك،كاشت ناخن و هرگونه ماده شيميايي مضر هست.
خانم ها مدام دوست دارا‌هستند دستاني قشنگ داشته باشند. مهم‌ترين برهان در مراقبت زيبايي دست، ناخن ها مي‌باشد. محافظت از ناخن ها در كنار به كار گيري از لاك الزامي ست. در شرايطي‌كه دوست داريد ناخن‌هايتان بلند باشد و لاك بزنيد، با ما ياور باشيد:
خط مش هاي محافظت از ناخنامروزه بلند كردن ناخن چه به طور طبيعي چه با كاشت، يكي كارها رايج زيبايي ميباشد و هوا داران متعددي دارااست و در كنار اين مورد، به كار گيري از لاك ناخن نيز امري متداول ميباشد. البته لاك زدن به ناخن‌‌‌ها علي‌رغم زيبايي، ممكن ميباشد عوارضي را نيز به دنبال داشته باشد كه نياز به نگهداري دارااست.

ژليش ناخن چه مي‌باشد؟به جز لاك‌هاي كلاسيك كه معمولا مصارف خانگي دارا هستند، لاك موقت كه به اسم ژليش داراي شهرت گرديده، يكي‌از پرمصرف‌ترين گونه هاي لاك در راءس زيبايي و آرايشگاه‌ها ميباشد. لاك موقت‌ در واقع به عبارتي لاك كلاسيك ميباشد كه با ژل اكرليك ادغام شده‌است. اين لاك بعداز گذارده شدن روي ناخن مي بايست بوسيله اشعه UV كم آب شود. لاك‌‌هاي موقت همانند لاك‌‌هاي كلاسيك مايع مي باشند با اين تفاوت كه درخشان‌ترند و به آساني و به ياري استن منزه نميشوند. دوام اين مدل لاك‌‌‌ها هم دست‌كم 18 روز ميباشد.

طريقه به كار گيري از ژليش ناخنمعمولا در آرايشگاه ژليش را همانند لاك كلاسيك روي ناخن ميزنند. بعداز زدن لايه ابتدا مي بايست دست را براي 30 ثانيه درون دستگاه UV يا اين كه LED گذاشت و آنگاه لايه دوم را روي ناخن زد. و دوباره ناخن‌‌‌ها را باطن دستگاه گذاشت. كل فرآيند زدن ژليش روي ناخن حدود 25 تا 30 دقيقه ارتفاع مي كشد.

طريقه تزكيه ژليش ناخندو هفته بعداز زدن ژليش روي ناخن با بلندشدن ناخن مسافت‌اي در ميان ريشه ناخن و لاك ساخت مي گردد. درين هنگام بايستي ژليش را از روي ناخن برداشت و دوباره رنگ كرد. براي اين مراد بهتر ميباشد به آرايشگاه رجوع كنيد. آرايشگر پنبه‌اي را با استن 100درصد نمناك كرده و روي ناخن ميگذارد و با فويل آلومينيومي آن را مي‌پوشاند و بعداز 15 دقيقه ژليش تميز ميشود. اما با امداد كيت‌‌هاي مخصوصي كه در بازار به فروش ميرسد هم مي‌اقتدار اين فعاليت را در منزل انجام اعطا كرد.
يك نكته قابل توجه اينكه لاك‌هاي ژليش براي خانم‌هايي كه ناخن‌‌هاي ضعيف و حساس دارا هستند به هيچ عنوان پيشنهاد نميشود زيرا ژليش به طور 4 لايه روي ناخن ميخورد و بازدارنده از وصال اكسيژن كافي به ناخن ميگردد. ضمنا بهتر ميباشد هر از گهگاه به ناخن مجال استراحت اعطا كرد و گذشته از زدن لاك تازه، ناخن‌ها را از ديد سالم به طور كامل بازبيني كرد. 
چطور لاك را از روي ناخن تميز كنيم؟تا جاي ممكن بايستي از كندن لاك پيشگيري كرد چون لايه‌اي طبيعي از خويش ناخن نيز درين وضعيت به يار و همدم لاك كنده ميگردد و اين قضيه به مرور دوران سبب ساز نازك شدن، فساد و شكستن ناخن مي گردد. براي تزكيه لاك ناخن بي ترديد مي بايست از لاك‌پاك‌كن به كار گيري كنيد.

يك‌سري نكته حائض اهميت در نگهداري از ناخناستراحت دادن به ناخن هاپس از پاك كردن لاك مدتي به ناخن‌هايتان استراحت دهيد.

كوتاه نگه داشتن ناخن هادر حين استراحت ناخن‌ها، آن‌ها را كوتاه نگه داريد تا از شكسته شدنشان دوري شود.

ناخن را از ته كوتاه نكنيداز ته كوتاه كردن ناخن ها به شدت به رويش ناخن زخم مي‌‌زند.

چرب نگه داشتن ناخن هاناخن‌ها را به وسيله كرم مرطوب‌كننده چرب نگه داريد.

استعمال از بافر براي ناخن هااز بافر براي سطح ناخنتان به كارگيري كنيد تا سطح آن منزه و درخشان بماند. بافر ناخن كريستال ابزاري ماهر براي زيبايي و نگهداري از ناخن هاي طبيعي سواي به كارگيري از لاك،كاشت ناخن و هرگونه ماده شيميايي مضر هست.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/30 ساعت: ۱۵ توسط:ordme15 :

چه‌گونه ناخن هايي سفت و قشنگ داشته باشيم؟


چه‌گونه ناخن هايي سفت و قشنگ داشته باشيم؟نكات كليدي براي نگهداري و مراقبت از ناخن هاناخن ها نيز مانند بقيه اعضاي تن به حفظ و محافظت نياز دارا هستند و داشتن ناخن هاي آراسته و كشيده يكي رازهاي مهم زيبايي دست و پاها ميباشد. براي داشتن ناخن هاي قشنگ و مستحكم از اين نوشته‌ي‌علمي غافل نشيد.

لاك مات
آيا ناخن هاي شما در معرض شكستن مي باشند؟ضعيف شدن ناخن ها اكثر اوقات به علت آسان انگاري و محافظت هاي خطا و نا مطلوب ميباشد و زماني كم آب ميشوند و آب رساني نمي‌شود، سبب ساز ضعيف شدن و آسيب پذير شدن آنان ميشود. قرار به چنگ آوردن طولاني بازه زماني در معرض آب يا اين كه مواد شيميايي مانند ماده هاي شوينده يا اين كه لاك ناخن ميتواند از عوارض اصلي ضعيف شدن ناخن ها باشد.
 يك طرز تندرست معاش، تغييرات در رژيم غذايي، نگهداري مطلوب از ناخن و بعضا از دارو هاي خانگي بي آلايش ميتواند اختلال را حل نمايد و سبب ساز سلامت شدن و تقويت شما شود.
ناخن هاي تندرست صاف، سواي شيار و فارغ از هر سيرتكامل چاله ميباشد و رنگ و قوام آن سواي تغيير‌و تحول ميباشد. بعضي وقت ها بعضي نقاط يا اين كه لكه هاي سپيد به علت جراحت روي ناخن ها بوجود ميايند، ولي در غايت با رويش ناخن از دربين ميروند.
در بعضا مواقع ممكن ميباشد تغييراتي در ناخن هايتان مشاهده كنيد كه لازم ميباشد از خويش درماني دوري كرده و به پزشك معالج كارشناس رجوع‌كنيد. برخي از اين تغييرات عبارت اند از:
تغيير‌و تحول در رنگ ناخن مانند تغيير و تحول رنگ كل ناخن و يا اين كه يك لكه تيره ذيل ناخن.تغيير‌و تحول در صورت ناخننازك يا اين كه كلفت شدن ناخن هاجداگانه شدن ناخن از پوستخون ريزي در حوالي ناخن هاپستان يا اين كه درد حريم ناخن هاعدم رويش ناخن ها

عملكرد نماييد مانيكور و كاشت ناخن را فراموش كنيدو اين طريق هاي زيبايي ناخن به جهت به كارگيري از مواد شيميايي يگانه براي سالم بافت و بهداشت ناخن ها مضر مي باشند و به مرور مقاومت ناخن را كاسته و موجب شكنندگي آن‌ها مي گردند.درحال حاضر وقت آن رسيده كه يك سري راهكار بتون ارائه بديم تا با استعمال از اونا ناخن هايي كار كشته داشته باشيد.
۱- روغن زيتون براي ناخن:ناخن هايتان را تماما با يه خرده روغن زيتون گرم ماساژ دهيد و تماما بپوشانيد. ۱۵ دقيقه شكيبايي نماييد و سپس با آب بشوييد. اين معالجه را ۲ تا ۳ توشه در روز انجام دهيد.
علاوه بر اين ۳ قاشق چاي خوري روغن زيتون گرم و ۱ قاشق چاي خوري آبليمو را با يكديگر ادغام نماييد و با به كارگيري از يك تكه پنبه روي ناخن هايتان اعمال نمائيد. اذن دهيد تا كم آب شود و بعد يك دستكش نخي بپوشيد. اين عمل را پيشين از رفتن به رختخواب انجام دهيد و صبح روز سپس با آب گرم بشوييد.
۲- 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/29 ساعت: ۱۵ توسط:ordme15 :

وسته شدن ناخن‌هاي دست


پوسته پوسته شدن ناخن‌هاي دست منجر از في مابين زيبايي دست مي شود و براي رفع اين زمينه خانم‌ها مي بايست از راهكار‌هاي مطلوب استعمال نمايند. پوسته پوسته شدن ناخن‌هاي دست بعد از شكستن دومي موردي ميباشد كه براي خانم‌ها دشوار و مصيبت آور ميباشد و خير صرفا صورت ناخن آن ها تغيير تحول مي‌نمايد بلكه فعاليت كردن را هم براي آن‌ها دشوار ميكند در اين مكان به معرفي مواقعي ميپردازيم كه‌اين چالش را رفع مي نمايد.

لاك مات
(40% تا 70%)تخفيف در اشكال چاي رستنيشناخت با خوشمزه‌ترين و شايسته ترين خوردني‌هاي اروپا!موقعيت خريد ملك در تركيه!موقعيت علم آموزي و قبول از دانش كده‌هاي تركيه!اشتغال و درآمدزايي با ماساژ!(انجمن ملي ماساژ كشور ايران)نوشابه كوكاكولا 1.5 ليتري تنها 3700 تومان!(گران نخريد!)تغذيه مطلوب در سمت و سوي داشتن ناخن هايي سفت
داشتن تغذيه مطلوب از گزاره مواقعي ميباشد كه ناخن‌هايي زيبايي براي شما به ارمغان مي آورد ميل كردن اشكال پروتئين‌ها و توليد ها لبني باعث مي‌گردد تا ناخن‌هاي دست سفت و مقاوم شوند.
روغن زيتون و ناخن هايي قشنگ
براي داشتن ناخن‌هايي تندرست نبايد روغن زيتون را فراموش نمائيد؛ يكسري قاشق روغن زيتون را حرارت دهيد و آن‌گاه دستان خويش را داخل آن قرار دهيد اين فعاليت سب مي گردد تا ناخن هايتان خوشگل و تندرست شود.
از رطوبت و بي آبي پرهيز كنيد
رطوبت بيشتراز اندازه باعث نرمي ناخن‌هاي دست مي‌گردد و از سويي ديگر حالت محيطي كم آب، سبب بي آبي و پوسته شدن ناخن‌ها مي‌گردد يكي‌از سهل‌ترين راهكار‌ها قرار دادن ناخن‌هاي دست داخل آب ميباشد هرشب پيشين از خواب انگشتان دست خويش را به بازه ۱۵ دقيقه داخل آب قرار دهيد.
به كارگيري از لوسيون هاي مطلوب براي پرهيز از پوسته پوسته شدن ناخن ها
لوسيون‌هاي مطلوب ناخن و منحصر به فرد هم باعث رفع پوسته پوسته شدن ناخن‌هاي دست ميگردد در شرايطي‌كه در كارتان با آب سروكار متعددي داريد بي ترديد از يك دستكش ضد آب به كارگيري فرمائيد.
استعمال مكرر از لاك ممنوع
استعمال مكرر از لاك و تزكيه آن بوسيله لاك تميز كن‌هاي شيميايي هم از گزاره عواملي ميباشد كه منجر پوسته پوسته شدن ناخن‌هاي دست ميشود.
از ويتامين ها غافل نشويد
كمبود ويتامين‌هاي D. E. A. B . C. اذن نمي‌دهند كه ناخن‌هاي شما رويش نمايند و مقاوم باشند پس براي آنكه ناخن‌هايي تندرست داشته باشيد از مصرف اين ويتامين‌ها غافل نشويد.
ناخن هايتان را چرب نگه داريد
چرب نگه داشتن ناخن‌ها اذن نمي‌دهد تا ناخن هايتان پوسته پوسته شود؛ روغن بادام،زيتون و نارگيل و ديگر روغن‌هاي گياهي مفيد در زيبايي و مقاومت ناخن هايتان مي باشند، پيشنهاد مي‌گردد كه شب‌ها پيشين از خواب ناخن هايتان را با اين روغن‌ها چرب نماييد.
از مواد شيميايي پرهيز كنيد
مواد شيميايي و گونه هاي شوينده‌ها هم از پاراگراف عواملي مي باشند كه ناخن را پوسته پوسته مينمايند؛ كارايي نمائيد تا حد ممكن از تماس بدون واسطه و مكرر با مواد شيميايي دوري كنيد و يا اين كه بي ترديد از دستكش به كار گيري نمائيد.براي ورود به شبكه تلگرام ما كليك فرماييد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/29 ساعت: ۱۵ توسط:ordme15 :

لاك زده و پوشيده گرديده از گونه هاي درخشان كننده ها


زماني ما در زمينه ي ناخنهاي قشنگ مي‌پنداريم اكثر زمان ها اونها رو به طور لاك زده و پوشيده گرديده از گونه هاي درخشان كننده ها تصور مي كنيم.

لاك مات

هنگامي لاك ها و درخشان نمايند ه هاي ناخن تميز مي‌شوند اكثر وقت ها ناخنها به طور مصدوم و وخيم به حيث مي رسند. به همين علت اونها نياز به حفظ دارا‌هستند تا مجدد قشنگ به حيث برسند.در صورتي‌كه شما هم از تردي ناخن ها يا اين كه جراحت ديدن ناخن هاتان به واسطه ي به كارگيري از لاك ها و درخشان نمايند ها گله مند مي‌باشيد همت نماييد كه به طبيعت نزديك گرديد و از مواد شيميايي مسافت بگيريد تا ناخن هاي به طور كامل طبيعي ,واضح, سفت و قشنگ داشته باشيد.● ناخن ها و انگشتان خويش را مرطوب نگاه داريدكم آبي ناخن ها را آسيب پذير و فرسوده مي‌نمايد. يك منش معمولي براي مرطوب و تندرست نگه داشتن ناخن ها به كارگيري از روغن زيتون ميباشد. روزي يك يا اين كه دو توشه روغن زيتون رو بر روي انگشتان و ناخن هاي خويش بماليد و دقت فرمائيد كه حريم ناخن ها انجا كه به پوست مي‌رسد به طور كامل چرب شود . روغن را تا حدي مصرف نماييد كه بي آبي پاك شود بيشتراز اندازه دستان خويش را چرب نكنيد.● تندرست ناخن ها توسط ي عسلدر صورتيكه ناخن هاي شما زخمي گرديده يا اين كه اينكه اونها رو مي‌جويد و يا اين كه انگشتان زخمي داريد قشنگ سازي هاي روتين كه از مواد شيميايي به كار گيري مي كنند ممكن ميباشد منجر زخم و سوزش در انگشتان شما بشوند.يك شيوه براي تسكين آسيب نوك انگشتان و ناخن ها خيساندن آنان با عسل ميباشد. براي شل خيس شدن به كارگيري مي توانيد مقداري عسل را گرم نماييد .بايستي انگشتان را به بازه زماني ۱۵ الي ۲۰ دقيقه در عسل بخوابانيد.كارايي نماييد اين معالجه را هر شب گذشته از خواب انجام دهيد . براي جراحت هاي بسيار شديد مي توانيد دستها را به عسل آغشته نماييد و بعد از آن دستهاي خويش را با دستكش بپوشانيد و در در غايت بخوابيد.عسل ضد باكتري ( آنتي باكتريال) ميباشد و مي‌تواند باكتري روي بريدگي ها را بكشد و از ميان غالب شود براين اساس بريدگي ها از هرگونه جراحت محفوظ مي‌مانند.● معالجه ناخن هاي رخنه‌ خورده و آسيب پذير بوسيله ي روغن كنجدروغن كنجد در طب سنتي چيني براي تندستي و زيبايي ناخن ها به فعاليت ميرود.بي آلايش ترين شيوه براي معالجه ناخن هاي آسيب پذير و دردناك به كار گيري از اين معالجه ميباشد . به آساني يه خرده روغن كنجد را حرارت دهيد تا مقداري گرم شود و سپس به بازه ۱۵ الي ۲۰ دقيقه انگشتان خويش را در آن بخوابانيد. مدتي پس از معالجه به ناخن هاي خويش استراحت دهيد تا مطئن گرديد كه آن ها بر اثر نرمي زياد نمي شكنند. يك عصر استعمال ي تر و تميز از روغن كنجد براي ناخن هاي مجروح منجر حاذق و جديد شدن ناخن ها مي‌گردد● به ناخن هاي خويش اذن ي تنفس بدهيدناخن ها به طور كامل مشابه پوست مي‌باشند, آنان براي تندرست ماندن نياز دارا‌هستند تنفس نمايند. براي سلامت وزيبا سازي ناخن ها از ريشه مي بايست به آن‌ها مهلت دهيد. عملكرد فرماييد كه براي يك ماه آنان را عاري از هرگونه لاك و درخشان كننده نگه داريد. براي ناخنهايي كه به مشقت مجروح اند سه ماه مجال لازم ميباشد. ناخن هاي خويش را خفه نكنيد و به انها مهلت دهيد كه دور از هرگونه ماده ي شيميايي خويش را ترميم نمايند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/28 ساعت: ۱۶ توسط:ordme15 :

ناخن هاي درخشانداشتن


شيوه هايي براي داشتن ناخن هاي درخشانداشتن ناخن هايي درخشان و سلامت و حاذق آرزوي هر خانومي ميباشد چهت نيل به آن ميتوانيد چندين گزينه از سفارش هاي خانگي را كه در‌اين نوشته‌ي علمي آيتم اشاره قرار ميدهيم ، به كارگيري فرمائيد تا ناخن هايي درخشان داشته باشيد.ناخن هاي قشنگ ، درخشان و پاك خير صرفا حاذق ميباشند بلكه به زيبايي دست شما نيز مي‌افزايند. حتما ناخن هاي درخشان مدام گزينه تحسين قرار خواهند گرفت پس براحتي و فارغ از هزينه مازاد ميتوانيد ناخن هايي خوشگل و درخشان داشته باشيد.

لاك مات
ترفندهايي براي داشتن ناخن خوشگل و درخشان ـ عدم به كارگيري از استون : وقتي كه مي‌خواهيد لاك هاي خويش را تميز نماييد از استون خالص براي تزكيه آن به كارگيري نكنيد بخاطر اينكه سبب ساز كم آب شدن ناخن هاي شما ميشود. اين دستور اقتدار آن‌ها‌را نادر كرده و جراحت ديدن و شكستن ناخن را بهمراه خواهد داشت.
 


داشتن ناخن هاي خوشگل و درخشان ـ مانيكور ليمو : اكثر وقت ها به جهت تماس با مواد شيميايي ، گرد و غبار و گرد و خاك لكه هاي زردرنگ رنگي بر روي ناخن ها نمايان مي‌شود. آبليمو يك ادله مطلوب جهت كاهش آن ها ميباشد پس شما مي‌توانيد از آبليمو براي از دربين بردن لكه هاي رنگ زرد ، توانمند خيس شدن و درخشان شدن ناخن ها به كارگيري نماييد. اين عمل بسيار بي آلايش ميباشد در خانه آبليمو را به ناخن هاي خويش مي ماليد.به اينصورت كه آبليمو را در يك پياله مي ريزيد و ناخن هاي خويش را بمدت 10 دقيقه در آن قرار مي دهيد. بعد از آن سركه را با پاره اي آب گرم ادغام ميكنيد و ناخن هاي خويش را با به كارگيري از يك برس مسواك مي زنيد و منزه ميكنيد.
 


داشتن ناخن هاي خوشگل و درخشان ـ روغن زيتون :روغن زيتون يك داروي مطلوب و عادي براي درخشش ناخن ها بشمار ميايد. روغن زيتون گرم را بر روي ناخن هاي خو بماليد. همينطور ميتوانيد يكسري قطره روغن زيتون به آب گرم طولاني تر فرمائيد و دستان خويش را در آن غوطه ور فرمائيد و ناخن هاي خويش را ماساژ دهيد.گذشته از اينكه لاك بزنيد روغن زيتون را مستقيما به ناخن هاي خويش بماليد و 1 تا 2 قاشق غذاخوري آبليمو به روغن زيتون بيشتر نمائيد و دستان خويش را در آن بگذاريد.
 


داشتن ناخن هاي خوشگل و درخشان ـ وازلين : وازلين نيز به داشتن ناخن هايي درخشان و براق ياري مينمايد. پس از دوش به دست آوردن و يا اين كه قبلي از آن ميتوانيد ناخن هاي خويش را با وازلين مالش دهيد. به اينصورت ناخن هاي شما از مواد پرخاصيت فايده مند خواهند شد. بگذاريد وازلين يك‌سري دقيقه بر روي ناخن هايتان بماند آن‌گاه آن را منزه فرمائيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/28 ساعت: ۱۶ توسط:ordme15 :

كار كشته كردن ناخن

كار كشته كردن ناخن شايد براي خيلي از ما زمينه اي غير مهم به لحاظ رسد ولي براي آنهايي كه به زيبايي ناخن اهميت مي دهند مورد داشتن ناخن هايي قدرتمند بسيار مهم ميباشد. به نقل از آلامتو و به گزارش بدونيم؛
ناخن ها از لايه هاي كراتين تشكيل شده اند. ناخن هاي تندرست صاف، يكرنگ و فارغ از هيچ رنگ پريدگي مي باشند و ناخن هاي ضعيف آسيب پذير و رويش يه خرده دارا‌هستند. عدم محافظت درست ناخن ها مثل زياد به آب زدن يا اين كه استعمال مداوم لاك سبب ميگردد ضعيف و آسيب پذير شوند. براي تقويت ناخن ها مي بايست سبك معاش سلامتي داشته باشيد، برنامه غذايي خودتان را تغيير‌و تحول دهيد و به ناخن ها رسيدگي فرماييد. در اين مكان يكسري نحوه براي تقويت و رسيدگي به ناخن ها آورده ايم. روغن زيتون هيچ چيزي بيش تر از روغن زيتون در تقويت ناخن ها مفيد وجود ندارد. روغن زيتون با رطوبت رساني به ناخن ها و قابل انعطاف كردن كوتيكول ها شايسته ترين معالجه براي ناخن هاي ضعيف و آسيب پذير ميباشد. روغن زيتون را به تعدادي طرز مي‌توانيد به كارگيري نمائيد: ناخن ها را با روغن ماساژ دهيد و بعداز ۱۵ دقيقه بشوئيد. اين عمل را ۲ الي ۳ توشه در روز تكرار فرماييد. ۳ قاشق چاي خوري روغن زيتون گرم را با ۱ قاشق چاي خوري آبليمو مخلوط فرمائيد و با گوش منزه كن به ناخن ها بماليد. بعداز كم آب شدن دستكش بپوشيد. اين فعاليت را هنگام خواب انجام دهيد و بگذاريد تا صبح روي دست ها بماند. صبح روز آن گاه با آب گرم بشوئيد. چاي سبز چاي سبز يك كدام از مفيدترين گياهان براي تن درستي در طبيعت ميباشد. اين گياه خير صرفا به از در بين بردن چربي هاي تن ياري ميكند بلكه آنتي اكسيدان مو جود در آن از شكنندگي ناخن ها دوري كرده و آنان‌را تقويت ميكند. به علاوه از زرد رنگ شدن رنگ ناخن ها نيز پرهيز مي‌كند. براي به كار گيري در آغاز چاي سبز را دم فرماييد و در فنجان بريزيد. بعداز سرد شدن ناخن ها را درون آن قرار دهيد. اين فعاليت را ۲ توشه در هفته به برهه زماني ۱۰ الي ۱۵ دقيقه انجام دهيد. علاوه بر اين شيوه مي‌توانيد با ادغام ۲ قاشق چاي خوري چاي سبز، كمي نمك و يكسري قطره روغن جوانه گندم محلولي صحيح فرماييد و ناخن ها را به بازه ۵ دقيقه باطن آن قرار دهيد. آن گاه با دستمال كم آب ناخن ها را منزه نماييد. اين فعاليت را دو توشه در هفته انجام دهيد. روغن درخت چاي اين روغن گياهي ناخن ها را به خير تقويت مي‌كند. خواص ضدعفوني كننده اين روغن با عفونت هاي قارچي كه سبب شكنندگي و ضعف ناخن ها مي‌شوند نزاع ميكند. يك‌سري قطره روغن درخت چاي را باطن مقداري آب گرم بريزيد و به بازه ۳ دقيقه ناخن ها را باطن آن قرار دهيد. اين فعاليت را هر تعدادي سكو كه مي‌توانيد در هفته تكرار نماييد. بذر كتان موادتشكيل دهنده مو جود در بذر كتان مثل: ويتامين B، منيزيم، پتاسيم، لسيتين، زينك و پروتئين براي سالم ناخن ها بسيار مهم و حياتي مي باشند. به علاوه بذر كتان دربردارنده اسيدهاي چرب اومگا۳ كه براي تندرست ناخن ضروري ميباشند ميباشد. سفارش امروز با نصف پول سوئيت تو تهران تو تركيه خونه حياط دار بخر!!! قبلي از خواب يه خرده روغن زيتون به ناخن ها بماليد و با دستكش بخوابيد. ويتامين E ويتامين E را مي قدرت ويتامين تقويت كننده ناخن ها ناميد. خواص رسوبت رسان اين ويتامين ناخن ها را مرطوب و تندرست نگه مي‌دارد. كپسول هاي ويتامين E را بشكنيد و روغن آن را بيرون فرمائيد. آن‌گاه ناخن ها را با روغن ماساژ دهيد. اين عمل را هر شب قبلي از خواب انجام دهيد. ولي مي‌توانيد با مشورت كردن پزشك معالج قرص هاي ويتامين E را مصرف نماييد. سركه سيب سركه سيب سرشار از منيزيم، پتاسيم، كلسيم و آهن ميباشد. ناخن را هر روز به مقطع ۵ الي ۱۰ دقيقه باطن سركه سيب قرار دهيد و اين فعاليت يك‌سري هفته پي درپي تكرار نمائيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/26 ساعت: ۱۱ توسط:ordme15 :

طرز هاي حفظ از ناخن هاي آسيب پذير و نازك


طرز هاي حفظ از ناخن هاي آسيب پذير و نازك13. اجتناب از لاك هاي وحشيانه
مي بايست هنگام تعيين لاك ناخن بسيار مراقب باشيد.پارابن و سولفات جان دار در لاك ها براي ناخن ها و پوست حريم آن بد ميباشد. همينطور تناول كردن دست هائي كه روي ناخن ها لاك دارا هستند، ايده خير و خوبي وجود ندارد چون رنگ ناخن ها ميتوانند درون تن و در فيض سبب زخم شود. در قبال، رنگ ناخن هاي طبيعي و شيميايي را كه سازگار با فضا زيست ميباشند، تعيين نماييد.
14. پوليش به جاي لاك

لاك مات
داشتن ظواهر قشنگ هر روز و مدام جالب ميباشد. به جاي لاك زدن ناخن هايتان، كه مواد شيميايي ميباشد، حتي در حالتي كه برند هاي طبيعي خيس جان دار در بازار را گزينش فرماييد، ناخن ها را با طريق هاي درست پوليش فرماييد و به اصطلاح جلا دهيد ؛ اين فعاليت ناخن ها را درخشان ميكند ضروري ميباشد كه به آرامي و به تدريج به خيال بسپاريد تا از ميل كردن بافت ناخن ها دوري كنيد.


محافظت از ناخن هاي آسيب پذير با پوليش ناخنتقويت ناخن هاي نازك و حفظ از ناخن هاي آسيب پذير15. از قابل انعطاف كننده كوتيكول به كارگيري تا از شكستگي ناخن پرهيز فرماييد
ناخن ها را به خير معالجه نمائيد . آنان‌را به صورت منظم تغذيه تا توانا و سلامت نگه داريد يكي شيوه ها اين ميباشد كه آنها‌را در آب نمك براي يك سري دقيقه تر و بعد آنها‌را با يك حوله پاك كم آب نمائيد. اين را 2-3 توشه در هفته انجام دهيد.
16. لاك ناخن ها را اضافه بسازيد
بايستي چند از پروسه را دنبال نماييد. با تزكيه ناخن ها با سركه استارت فرماييد. آن ها را در آب تر نماييد آن گاه لايه پوششي روي آن بزنيد. دو لايه لاك ناخن زده و بگذاريد در هواي آزاد كم آب شود.
 
بيشتر ساختن لاك براي محكم شدن ناخنحفظ از ناخن هاي آسيب پذير و خودداري از ضعيف شدن ناخن17. منزه كننده خوب گزينش فرماييد
از لاك پاكن خوب با مواد شيميايي كمتر استعمال نماييد
18. تلاش فرماييد معالجه هاي تقويت ناخن به كارگيري فرماييد
ميتوانيد بعضي از معالجه هاي قابل انعطاف كننده را تعيين نماييد كه ميتواند ناخن ها را تقويت نمايد. قابل انعطاف كننده ها مشتمل بر فرمول هاي CF تعيين نيكي مي‌باشند. آن ها ناخن ها را مرطوب و تغذيه مي نمايند و آنان را سلامت و حاذق ميسازند.
19. برش ناخن ها به صورت بدون واسطه
ناخن ها را كوتاه نمائيد تا از پرورش هرچه بيش تر و رويش به داخل خودداري شود. . پرورش ناخن هاي بلند منجر مي‌شود آن‌ها بلند و منحني شوند و سبب ساز مسائلي زيرا شكسته شدن ميگردد. بهتر ميباشد آن ها را كوتاه فرماييد.
 
 حفظ از ناخن هاي آسيب پذير با كوتاه كردن ناخن هاپيشنهاد هاي مهم براي محافظت از ناخن هاي آسيب پذير20. اجتناب از محكم كننده ناخن
آري، از محكم كننده ناخن ها اجتناب فرمائيد چون آنان دربردارنده مقدار متعددي فرمالدئيد ميباشند كه ممكن ميباشد روي ناخن ها شكستگي ساخت و منجر جراحت شوند. 
21. خوب ميل كردن و داشتن تغذيه مطلوب
تناول كردن خوب كليه چيز را اثبات مي نمايد. خطاها ناخن ناشي از رژيم نا مرغوب ميباشد و مسائلي مانند ناخن هاي آسيب پذير ناشي از كمبود كلسيم ميباشد. بايستي مقدار كافي آن را در طعام داشته باشيد.
همينطور براي داشتن ناخن تندرست و كار كشته، ويتامين ايي، پروتئين، آهن، ويتامين د، روي و منيزيم را در رژيم غذايي خويش به صورت آجيل، چغندر، سويا، لوبيا، عدس، غلات بدون نقص، سبزي و غيره بيش تر نمائيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/25 ساعت: ۱۱ توسط:ordme15 :

داشتن ناخن محكم و زيبا


داشتن ناخن محكم و زيبا براي بسياري از خانم ها موضوع بسيار مهمي است . ناخن بلند ، محكم و زيبا تاثير فراواني در زيبايي دست دارد. حال ببينيم كه چگونه مي توان ناخن هاي دست و پا را تقويت كرده و استحكام بيشتري به آنها بخشيد تا هم امكان شكستن آن ها كمتر شود و هم ظاهري زيباتر داشته باشند.

لاك مات

علل ضعف و سستي ناخن دست و پا
مهمترين علت ضعف و سستي ناخن ها كمبود مواد معدني مي باشد. هرچند عوامل ميكروبي و باكتريايي هم در مواردي دخيل هستند. برخي از عوامل ضعف و شكنندگي ناخن ها عبارتند از:
• كمبود مصرف كلسيم ، ويتامينها ، روي ساير مواد معدني باعث ضعيف و شكننده شدن ناخن ها مي گردد.• استفاده مكرر از شوينده هاي بخصوص انواع سفيد كننده ( وايتكس).• قرار گرفتن ناخن در معرض رطوبت به مدت زياد.• قرار گرفتن ناخن در معرض تابش آفتاب و خشك شدن زياد آن.• استفاده فراوان از آستون و انواع لاك.• قرار گرفتن ناخن در مايعات داراي خواص اسيدي (PH پايين).• مشكلات هورموني خصوصا مشكلات عملكرد تيروئيد.•كم خوني و مشكلات فقر آهن.

راه هاي خانگي براي داشتن ناخن محكم و سالم
در ادامه چند راه خانگي براي اينكه چگونه ناخن محكم داشته باشيم ارائه شده است:
• جلوگيري ازخشكي ناخن با استفاده از روغن زيتون• جلوگيري از تماس با مواد شوينده و انواع سفيد كننده با استفاده از دستكش پلاستيكي هنگام كار با اين مواد.• جلوگيري از تماس زياد با رطوبت مثلا استفاده از دستكش هنگام شستشوي ظروف.• مصرف مواد غذايي مفيد و سالم و حاوي ويتامين ها و مواد معدني گوناگون بخصوص روي و منگنز . براي دريافت روي گوشت‌هاي كم‌چرب ميل كنيد. بهترين روش دريافت «روي» روزانه مصرف گوشت است . ماهي‌ها بهترين منبع اين ماده‌ي معدني محسوب مي‌شوند.• عدم استفاده ار استون بصورت مكرر.• استفاده از دستكش پارچه اي براي جلوگيري از تابش زياد آفتاب به ناخن ها.
دارو هاي رايج براي داشتن ناخن محكم
به شما توصيه مي شود هيچ دارو يا مكملي را بصورت خود سر براي تقويت ناخن استفده نفرماييد و حتما با پزشك متخصص براي مصرف اين داروها و يا مكملها مشورت نماييد اما براي اطلاع شما نام برخي از اين مكملها در ادامه آورده شده است:perfect 7 prime vitaminBiotinMiaflora oilFeroglobinhairburst capsules
عناوين جستو شده مرتبط:چگونه ناخن محكم داشته باشيم ، چگونه ناخن هاي محكم و براق داشته باشيم ، چگونه استحكام ناخن ها را افزايش دهيم. افزايش استحكام ناخن ها، how to make nails stronger , how to strengthen nails T how to improve nails , how to make nails harder ، چطوري ناخن محكم داشته باشيم ، چجوري ناخن محكم داشته باشيم


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/24 ساعت: ۱۶ توسط:ordme15 :

ناخنها هنگاميـكه در وضعيت ايده آلي


ناخنها هنگاميـكه در وضعيت ايده آلي باشند بسيار جـذاب مي باشند. همينطور ناخنها منعكس كننده عادات فردي فـرد مي باشند: خوب يا اين كه بد. مستقل از جاذبه آرايشي، ناخن هـاوظايف ديگري نيز بعهده دارا‌هستند از گزاره كمك به بــلند كردن اجـسـام با توليد تكيه گاه براي بافت انگشتـان و يا اين كه دسـتكاري اجــسام و از هـمـه مــهمتر آن كه ناخن هـا تندرست همگاني تن را رفلكس مي كنند.نـاخن از پروتئيني بنام كراتين تشكيل يافته (كراتين در موي و پوست نيز موجود هست) و دارنده بخشهاي مختلفي اسـت كه به آن مي پردازيم:1- MATRIX: ماتريكس نصيب نهفته ناخن مي بـاشد.

لاك مات

در واقع ريشه ناخن بوده كه در آن پرورش ناخن انجام مي گيرد.2- NAIL PLATE: نصيب قابل رؤيت ناخن ميباشد. همـان چيـزي كـه مـا از آن بنام ناخن خاطر مي كـنيم. از كراتين مرده تشـكيل يافته و كمـي مـحدب ميباشد. در اصل بي رنگ ميباشد البته بواسطه شبكه مويرگهاي خوني كه در پايين آن واقع ميباشد صورتي بنظر ميايد.
3- NAIL BED: پوست تحت ناخن مي باشد كه از بافت پيوندي تشكيل يافته و در آن عروق خوني و روان موجود هست و نقش تغذيه پليت ناخن را بعهده دارااست.
4- LUNULA: قسمتي از ماتريكس هست. هـمان نصيب هلالي شكل سپيد رنگ كـه در ته ناخن قابل مشاهده ميباشد (بيش تر در ناخن شست). عـلت سفيـد بودنـش آن ميباشد كه هنوز سلولهاي آن كراتينه نشده و به تكامل نرسيده اند.
5- CUTICLE: ادامه پوس بستر ناخن(NAIL BED) بوده و در بين پوست انگشتان و صفـحـه ناخن (NAIL PLATE) واقع بوده و اين دو بخش را به يكديگر متصل ميسازد.كوتيكول ناخن به عنـوان يك سد ضد آب عـمـل نـموده و از ورود باكتري و ديگر دست اندركاران بيماريزا به نصيب ماتريكس خودداري ميكند.
6- NAIL FOLDS(تاي ناخن): به عنـوان چهارچوب و تكيه گاه ناخن در سه سمت چپ و راست و تحت ناخن آن را تسلط كرده ميباشد.
سرعت پرورش ناخن
سرعت رويش ناخن بستگي به كارداران بخش اعظمي ازجمله سن، تغذيه، بيماريها، هورمونها و فصول سال دارااست دقت كنيد:
1- ناخن بطور طبيعي 0.1 ميلي متر در روز و يا اين كه 3 ميلي متر در ماه پرورش ميكند.2- سرعت رويش انگشتان دست از انگشتان پا اضافه است.2 تا 3 برابر.3- سرعت رويش ناخنها در فصل تابستان طولاني تر از فصل‌زمستان مي باشد.4- سرعت پرورش ناخنها در اشخاص راست دست در مشت راست و اشخاص چپ دست در چنگ چپشان بيش تر ميباشد.5- سرعت پرورش ناخنهاي مردان از زنان اضافه ميباشد.(جز در زنان آبستن و كهن سال)6- در صورتي‌كه ناخن به طـور كامل از جايش كنده شود براي ناخن هاي دست 3 الي 6 ماه ارتفاع مي كشد تا مجددا ناخن بطور كامل رويش كند اين روزگار براي ناخنهاي پا 12 الي 18 ماه مي باشد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/23 ساعت: ۰۹ توسط:ordme15 :

معالجه هاي مفيد براي پرورش ناخن


معالجه هاي مفيد براي پرورش ناخنروغن زيتونمواد لازم
روغن زيتوندستكش پنبه ايشيوه فعاليت
يه خرده روغن زيتون را گرم فرمائيد و قبلي از خواب، به ناخن ها و كوتيكول ها بزنيد. 4 تا 5 دقيقه ماساژ داده و تمام شب، دستانتان را با دستكش پنبه اي بپوشانيد. اين معالجه را يكبار در روز انجام دهيد.

لاك مات
روغن زيتون به ناخن ها و پوست شما عميقا نفوذ مي نمايد و سبب تغذيه ناخن ها مي گردد. پيشين از اين، اين روغن سرشار از ويتامين E ميباشد كه براي بهبود گردش خون، بازسازي ناخن هاي مصدوم و ارتقا توان و رويش سريع خيس ناخن اثر گذار ميباشد.
ليموشيوه اوليه
مواد لازم
3 قاشق غذاخوري روغن زيتون1 قاشق غذاخوري آب ليموروش عمل
آب ليمو و روغن زيتون را تركيب كرده و گرم نماييد و نزديك به 10 دقيقه ناخن ها را باطن اين ادغام بگذاريد. براي به دست آوردن نتيجه ها سريع خيس، روزمره اين فعاليت را تكرار فرمائيد.
طريق دوم
مواد لازم
آب گرم1 برش ليمويك مرطوب كنندهطريق فعاليت
برش ليمو را حدود 5 دقيقه بر روي ناخن ها بگذاريد. بعد از آن با آب گرم شسته و كم آب نماييد. بعد از آن از مرطوب كننده استعمال فرماييد. اين معالجه را يك توشه در روز انجام دهيد.
ليمو سرشار از ويتامين C و آنتي اكسيدان ميباشد كه براي مراقبت از ناخن ها و از ميان بردن لكه ها اثر گذار ميباشد و سبب ساز پرورش و تقويت ناخن ميگردد. علاوه بر اين، در معالجه ناخن هاي زرد و درخشندگي و زيبايي ناخن ها اثرگذار ميباشد.
اعتنا
در‌حالتي كه ريشه ناخن كنده گرديده باشد يا اين كه بريدگي در انگشت داشته باشيد، از مالش ليمو بر روي ناخن خودداري نمائيد چون ممكن ميباشد منجر سوزش شود.


روغن نارگيل براي پرورش ناخننحوه نخستين
مواد لازم
روغن نارگيل خالصشيوه فعاليت
پاره اي روغن نارگيل را گرم فرماييد. با اين روغن گرم، دست ها و ناخن ها را هر شب پيشين از خواب، ماساژ دهيد. پيشنهاد ميشود كه به طور دوراني ماساژ دهيد تا جريان خون بهبود يابد.
نحوه دوم
مواد لازم
4/1 فنجان روغن نارگيل ارگانيك4/1 فنجان عسل4 قطره روغن رزماريطريق عمل
تمام مواد را در يك پياله تركيب نمائيد و به مقطع 18 تا 20 ثانيه گرم نمائيد و ناخن ها را نزديك به 15 تا 18 دقيقه داخل آن قرار دهيد.اين معالجه را يك يا اين كه دو توشه در هفته انجام دهيد.
روغن نارگيل براي پرورش سلامت ناخن حيرت آور ميباشد. اين روغن به علت دارا بودن مواد پرخاصيت، سبب استحكام ناخن ها گرديده و آنها‌را مرطوب نگه ميدارد. همينطور سبب تقويت كوتيكول ها مي‌گردد كه نقش مهمي در رويش سريع خيس ناخن داراست. علاوه بر اين، براي معالجه ريشه ناخن، ناخن هاي قارچي و عفونت هاي كوتيكول بسيار عالي ميباشد.


آب پرتقالمواد لازم
آب گرمآب پرتقال نوشيوه عمل
يه خرده آب پرتقال جديد را بگيريد و ناخن ها را دستكم 10 دقيقه داخل آن بگذاريد، آن‌گاه با آب گرم بشوييد و كم آب فرماييد و مرطوب كننده بزنيد. اين نحوه درماني را يك با در روز و هر روز تكرار نمائيد تا هنگامي كه از فيض راضي باشيد.
آب پرتقال، ويتامين C متعددي داراست كه سبب تقويت ساخت كلاژن و نگهداري سالمي ناخن ها مي‌گردد. همينطور، دارنده اسيد فوليك ميباشد كه براي پرورش سريع خيس ناخن ضروري ميباشد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/22 ساعت: ۱۲ توسط:ordme15 :

دليل اصلي سست و شكننده و نرم شدن ناخن‌ها


تماس با مواد شيمياييتماس مرتب با مواد شوينده شيميايي دليل اصلي سست و شكننده و نرم شدن ناخن‌هاست. ناخن يك زائده پوستي است و هر آنچه كه براي پوست مضر باشد براي ناخن هم مخرب است.

لاك مات
عادت جايگزين: حين كار با محصولات شوينده و ديگر مواد شيميايي از دستكش استفاده كنيد.
 
كاشت ناخن و استفاده از ناخن مصنوعيبه دنبال كاشت ناخن يا استفاده از ناخن مصنوعي، احتمال بروز حساسيت به مواد مورد استفاده و حتي بروز عفونت‌هاي قارچي وجود دارد. ناخن مصنوعي يا كاشت ناخن باعث ايجاد فضايي بسته روي ناخن مي‌شود كه در آن آب و ميكروب تجمع پيدا مي‌كند و مي‌تواند عامل ابتلاي فرد به بيماري‌هاي ميكروبي، قارچي و باكتريايي باشد.
بعد از برداشتن اين نوع ناخن‌ها هم معمولا بستر ناخن ضعيف، نازك و شكننده است و حتي ممكن است تا مدت‌ها رشد ناخن دچار اختلال شود.
عادت جايگزين: بلند كردن ناخن، چه به صورت طبيعي چه با كاشت، مي‌تواند مشكلات بسياري ايجاد كند. ناخن‌هاي بلند معمولا لاي در گير مي‌كنند و ضربه به آنها صدمات شديدي به ريشه ناخن وارد مي‌كند
كه در آينده رشد ناخن را مختل خواهد كرد. همچنين ضربه به ناخن مي‌تواند عامل بروز لك‌هاي سفيد يا شيارهاي افقي روي ناخن باشد و گاهي عفونت‌هاي جدي ايجاد كند. سعي كنيد ناخن‌ها را پاكيزه و كوتاه نگه داريد.
 
تماس مداوم ناخن با آبآيا به دليل شغلي كه داريد بايد مرتبا دستانتان را بشوييد؟ خيس كردن مرتب دست‌ها مي‌تواند سبب سست و شكننده شدن ناخن‌ها شود. اگر به دليل شغل يا شيوه زندگي‌تان در طول روز چند بار دستانتان را مي‌شوييد يا با آب در تماس‌ايد، سعي كنيد از كرم‌هاي چرب‌كننده استفاده كنيد. اين نوع كرم‌ها چربي بالايي دارند و معمولا از ناخن و پوست در 4-3 وعده شستشو محافظت مي‌كنند. 
عادت جايگزين: مي‌توانيد به جاي شستشو با آب و صابون از ژل‌هاي هيدروالكليك استفاده كنيد كه به ناخن آسيب نمي‌رسانند.
 
لاكلاك ناخن دشمن شماره1 ناخن است و مي‌تواند علت سستي ناخن در برخي خانم‌ها باشد. لاك، ناخن را خشك مي‌كند و به همين دليل عامل شكننده بودن آن است. لاك همچنين مي‌تواند عامل بروز حساسيت نه‌تنها در پوست اطراف ناخن بلكه در پوست تمام بدن به‌ويژه در ناحيه صورت باشد. 
غير از مساله حساسيت، استفاده مرتب از استون براي پاك كردن لاك، مي‌تواند سبب خشكي كوتيكول اطراف ناخن و ترك‌خوردگي آن شود. برخي لاك‌ها به راحتي پاك نمي‌شوند و آرايشگر بايد لاك را با سوهان پاك كند كه اين كار نيز مي‌تواند سبب ضعيف و نازك شدن صفحه ناخن شود.
گاهي به دنبال استفاده از سوهان‌هاي برقي روي صفحه ناخن، ناخن‌ها فوق‌العاده شكننده مي‌شوند و گاهي از نزديك ريشه مي‌شكنند. در ضمن استفاده مكرر از لاك سبب كدر شدن و زردي ناخن مي‌شود.
عادت جايگزين: تا جاي ممكن سعي كنيد از لاك زدن به ناخن پرهيز كنيد. اگر تمايل به اين كار داريد از پايه‌هاي محافظت‌كننده ناخن زير لاك استفاده كنيد.
اگر ناخن شما زرد يا شكننده و سست شده، 3-2 ماه لاك زدن را فراموش و هر از گاهي مانيكور كنيد. امروزه برچسب‌هايي براي ناخن وارد بازار شده كه شايد بهتر از لاك‌هايي باشد كه حاوي تركيبات شيميايي‌اند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/19 ساعت: ۱۰ توسط:ordme15 :

قوام و بقيه مختصات ناخن ها


يكي بخشهاي مهمي كه تحت عنوان نشانگر سالم تن كار مي‌نمايند ، ناخن ها مي‌باشند . در بنا شده در اكثري از موردها ، بروز تغيير‌و تحول در صورت ، رنگ ، قوام و بقيه مختصات ناخن ها ، قادر است نماد بروز بيماري هاي دورازشوخي در بقيه نهاد هاي حياتي تن شخص باشد .

لاك مات
سالم ناخن و زيبايي آن به خصوص براي خانم ها مهم ميباشد پس مي بايست به نكات سالم اعتنا نمود تا مدام ناخن هايي خوشگل و تندرست داشته باشيم. با بعضي بازنويسي ها و عادات زخم رسان موجب تخريب ناخن هايتان ميشويد و به تندرست آنها جراحت مي‌رسانيد بهتر ميباشد به خيال نگهداري از ناخن هايتان از بعضا امور مانند مانيكور،كاشت ناخن ،جويدن ناخن و ديگر موراد خودداري كنيد.معمولا اكثر ما اعتنا لازم را به ناخن‌هايمان نداريم و به اندازه كافي از آنان حفظ نمي‌كنيم. اين در حالي ميباشد كه ناخن‌ها هم به اندازه پوست جراحت‌پذير ميباشند. ناخن‌هاي ما خير‌صرفا به نگهداري روزمره نياز دارا‌هستند، بلكه مي بايست از انجام بعضي عادت‌هاي جراحت‌رسان به آنان هم جلوگيري كرد تا تندرست و قشنگ باشند. درين مقاله بعضي از عادت‌هاي تخريب‌كننده و جراحت‌رسان به ناخن‌ها معرفي خواهد شد.

عقب زدن كوتيكول ناخن هنگام مانيكور
كوتيكول به چين پوستي حاشيه ناخن ميگويند. با عقب زدن كوتيكول يك رخنه‌ در شالوده ناخن ساخت ميكنيد كه فيض آن آسيب پذير شدن ناخن ميباشد. در حالتي كه اين عادت را تر و تميز تكرار فرمائيد به مرور رويش ناخن نمايد مي‌‌شود، ناخن قابل انعطاف‌خيس مي‌گردد و سطح آن پستي و بلندي پيدا ميكند. هنگامي كه كوتيكول ناخن عقب مي‌رود، ترازو نگهداري از ناخن كمتر ميگردد و همين مساله احتمال ابتلا به عفونت‌هاي قارچي را بالا ميبرد. 
بازنگري‌هاي علمي اثبات كرده در اشخاصي كه به كرات در ماه ناخن‌هايشان را مانيكور مي كنند، احتمال ابتلا به هپاتيت و زگيل در مقايسه با ديگرافراد فراتر ميباشد. ضمنا نبايد فراموش كرد سوهان كشيدن ناخن هنگام مانيكور در واقع وارد آوردن ضربات مكرر به حريم ناخن ميباشد كه در فيس تكرار و عادت‌شدن آن، روي پرورش ناخن و صورت طبيعي آن اثر منفي مي گذارد و قادر است ادله فرورفتگي و خطوط روي ناخن باشد. 
عادت جايگزين: عقب راندن كوتيكول ناخن و مانيكور را به موقعيت مختص موكول فرماييد. در قبال روزمره از كرم مرطوب‌كننده به كار گيري فرمائيد و ريشه ناخن را به واسطه آن ماساژ دهيد. زماني كوتيكول ناخن مرطوب باشد و آبرساني به خير صورت بپذيرد، ناخن قادر‌خيس و زيباتر خواهد بود.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/19 ساعت: ۱۰ توسط:ordme15 :

مراقب پوست حريم ريشه ناخن باشيد​​​​​​​


مراقب پوست حريم ريشه ناخن باشيد​​​​​​​

لاك مات
   وظيفه پوست انتهاي ناخن كه به آن كوتيكول ميگويند نگهداري از ناخن در قبال باكتريهاست. براي حفظ از اين منطقه بايستي آنرا مرطوب نگه داشته و با وسيله مطلوب طوري كه سبب صدمه زدن به آن نشويد آنرا به سمت انتهاي ناخن تكان دهيد تا پوستهاي مرده حريم ناخن برداشته شود. پس از انجام اينكار مي بايست با مرطوب كننده آن را مرطوب فرمائيد تا به بافت‌هاي آن جراحت وارد نشود.
دستكش بپوشيددر هنگام انجام شغل هاي منزل مثل شستن پياله‌ها و يا اين كه فعاليت با مواد شيميايي دستكش بپوشيد. اضافه شغل هاي منزل از باغباني تا نظافت كردن خزينه و شستن پياله ها قتل كننده دست‌ها و ناخن‌هاي شما ميباشند. براي حفظ از دستان خويش در هنگام شغل هاي منزل، مخصوصا هنگام به كار گيري از مواد شيميايي و تميز كننده‌ها از دستكش‌هاي مطلوب به كار گيري نماييد.
از ناخن‌هايتان تحت عنوان ابزار به كارگيري نكنيد​​​​​​​
ناخن‌هاي شما ابزار نيستند! از آنان تحت عنوان چكش، خراش دهنده، درب گشوده كن استعمال نكنيد. زماني عصباني ميباشيد آنها‌را گاز نگيريد. پوسته هاي حريم ناخن را نخوريد. اين صحت دارد كه با وجود داشتن ناخن‌هاي بلند نوشتن و پيام دادن و در آوردن و گذاشتن لنز عمل راحتي وجود ندارد. البته با تكرار مي‌قدرت آنها‌را به صدق به كار گرفت. يك فعاليت خطرناك ديگر براي ناخن‌ها بازي‌هاي توپي مثل واليبال و بسكتبال ميباشد. بهتر ميباشد براي انجام چنين ورزش هايي ناخن هاي پاره اي كوتاه خيس داشته باشيد يا اين كه براي جايگزين كردن اين ورزش‌ها مي توانيد از كار‌هاي ورزشي ديگري مثل شنا، اسكي، زومبا، يوگا و غيره به كار گيري فرماييد.
فارغ از استوناز لاك تميز كن‌هاي دارنده استون استعمال نكنيد. استون حقيقتا منزه كننده‌اي قدرتمند و اثر گذار ميباشد ولي دارنده اثرات بسيار بدي بر روي پوست و ناخن ميباشد و منجر آسيب پذير‌خيس شدن ناخن‌ها و كم آبي وحشتناكي بر روي آن‌ها ميشود. يك جايگزين قابل قبولي به اسم لاك منزه كن‌هاي فارغ از استون وجود دارا هستند كه مشتمل بر متيل استات مي باشند. اين تميز كننده‌ها مهاجم نيستند و مي توانند مشتمل بر تقويت‌كننده و مواد پرخاصيت مثل روغن بادام،روغن دانه كتان، آلوئه ورا، بابونه، ويتامين‌ها و پروتئين‌ها باشند.
ناخن‌هايتان را به صدق سوهان بزنيد!​​​​​​​​​​​​​​
   براي مقاوم نگه داشتن ناخن‌هايتان در سوي صحيح سوهان بكشيد. جنبش رفت و رجوع سوهان خطا ميباشد كه اكثرا همين سيرتكامل سوهان مي‌كشند. سوهان را مي بايست در يك طرف روي ناخن كشيد. صورت دادن به ناخن با سوهان كاري ذوق وسليقه‌اي ميباشد. مثلا برخي از اشخاص زماني كه ناخن‌ها‌ي بلندي دارا هستند از صورت مستطيلي براي سوهان زدن استعمال مي‌نمايند، چرا‌كه اين نوع ناخن‌ها‌ي كوتاه را پهن نشان ميدهد.
صورت گرد هم طولاني تر مطلوب ناخن‌هاي كوتاه و آسيب پذير‌خيس ميباشد و براي افرادي كه مي خواهند ناخن‌ها‌يشان را مدام كوتاه نگه دارا هستند مطلوب ميباشد. سوهان زدن ناخن‌ها به كيفيت و ارتفاع ناخن‌ها بستگي دارااست و كانلا به ذوق وسليقه شما برميگردد. ولي مد هم استدلال مهمي ميباشد كه‌اين روز ها صورت ناخن هم از آن در امان وجود ندارد.  مثلا صورت ياقوتي يا اين كه الماسي را تنها در ناخن‌ها‌يي با استحكام فراتر مي‌اقتدار انجام اعطا كرد.
هفته اي يكبار مانيكور نمائيد!ناخن‌ها نيز بخشي از تن ما مي باشند و نياز به نگهداري دارا هستند! اين به‌اين مضمون‌ وجود ندارد كه براي مانيكور كردن هر هفته به تالار رشته‌اي برويد. شما مي توانيد به راحتي در منزل از ناخن‌هايتان محافظت نمائيد. داشتن يك برنامه منظم براي مانيكور كردن ناخن‌ها به داشتن ناخن‌هايي سلامت و مقاوم ياري ميكند.
مدام از لاك ناخن استعمال فرماييدبراي حفظ از ناخن‌ها مدام از لاك به كار گيري نماييد. ناخن‌ها‌ي فارغ از لاك، نازك‌خيس و آسيب پذير‌خيس مي‌باشند. آنان به اندازه كافي مقاوم نيستند و همانگونه كه مي دانيد سر داشتن ناخ‌هاي بلند به استحكام آنهاست. شما مي توانيد از لاك هاي روشن يا اين كه رنگي استعمال نمائيد. به غير از لاك‌هاي روشن يا اين كه رنگي، پوليش‌هاي ديگري براي محافظت از ناخن‌ها وجود دارا هستند. براي مثال تقويت‌كننده هاي متفاوت بي نياز گرديده با گونه هاي ويتامين‌ها و روغن‌هاي لازم براي مقاوم نگه داشتن ناخن‌ها با اشكال گوناگون برند‌ها وجود دارا هستند. شما مي‌توانيد يك لايه محافظتي از اين تقويت‌كننده ها به بيش تر هر لاكي كه دوست داريد براي نگهداري از ناخن‌ها ‌يتان استعمال فرماييد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/18 ساعت: ۱۶ توسط:ordme15 :

براي داشتن ناخن‌هاي قشنگ و دست‌هايي تر


براي داشتن  ناخن‌هاي قشنگ و دست‌هايي تر و تميز مي بايست نگهداري از آن‌ها را بلد باشيد. چهت نيل به‌اين انگيزه لازم وجود ندارد هر روز وقت و هزينه خويش را در آرايشگاه‌ها صرف نمائيد، كافي ميباشد اصول نخستين حفظ از ناخن‌هاي‌تان را حافظه بگيريد. ما به شما مي گوييم چه كاري  بايستي انجام دهيد.

لاك مات
از ناخن‌گير استعمال نكنيد
ناخن‌گير را كنار بگذاريد. فشاري كه ناخن‌گير به ناخن‌هاي‌تان وارد ميكند ميتواند سطح آن را وخيم نمايد.  از سوهان ناخن براي كوتاه كردن ناخن‌هاي‌تان ياري بگيريد واگر ناخن‌هاي‌تان آنقدر بلند ميباشد كه مجبوريد از ناخن‌گير به كارگيري فرماييد، اين فعاليت را پس از گرمابه انجام دهيد كه ناخن‌ها قابل انعطاف مي باشند تا فشار بيشتراز حدي به آن ها وارد نشود. نگذاريد ناخن‌هاي‌تان طولاني تر از نيم سانت رويش نمايند.
بي ترديد از بافر استعمال نمائيد
از بافر براي صيقلي كردن و چربي‌زدايي سطح ناخن به كارگيري فرماييد. يك بافر قابل انعطاف مي تواند جلوه و شفافيت بيشتري به ناخن‌هاي‌تان ببخشد.


روي ناخن‌ها كرم بزنيد
طي روز مطلقا از كرم‏هاي رطوبت‌رسان استعمال نماييد، به‌ويژه هنگامي كه دست‌هاي‌تان را مي‌شوييد. دست‌ها معمولا بعداز شست‌و‌شو كم آب مي شوند. ناخن‌هايي كه به آن‌ها آب ميرسد، ناخن‌هاي سفت‌تري مي‌باشند، پس درپي كرمي باشيد كه دربردارنده اسيد لاكتيك، گليسيرين، لانولين يا اين كه هيالورونيك اسيد باشد. كرم را روي تمام دست‌ها و به دور و روي ناخن‌ها بزنيد.
سوهان شيشه‌اي به كار گيري نمائيد
ناخن‌هاي‌تان را به‌طور تر و تميز با يك سوهان ناخن مطلوب، سوهان نمائيد. سوهان‌هاي شيشه‌اي براي اين عمل مطلوب‌خيس ميباشند پس عملكرد فرماييد از سوهان‌هاي فلزي دوري كنيد؛ اين وسايل فلزي به ناخن‌هاي شما زخم ميرسانند و به‌راحتي سبب ساز برگه‌برگه شدن و رخنه‌ ميل كردن كناره‌هاي ناخن‌تان ميگردند.
بيوتين مصرف فرماييد
تكميل كننده بيوتين را در برنامه غذايي‌تان  قرار دهيد. اين ماده معدني ضخامت ناخن‌ها را ارتقا مي دهد. بايستي روزي 25ميلي‌گرم، حدود 6 تا 9 ماه اين كامل كننده را مصرف فرمائيد تا تاثير آن را ملاحظه كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1398/10/18 ساعت: ۱۶ توسط:ordme15 :