سوئیت شیراز   
دليل اصلي سست و شكننده و نرم شدن ناخن‌ها  مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش .

مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش

دليل اصلي سست و شكننده و نرم شدن ناخن‌ها


تماس با مواد شيمياييتماس مرتب با مواد شوينده شيميايي دليل اصلي سست و شكننده و نرم شدن ناخن‌هاست. ناخن يك زائده پوستي است و هر آنچه كه براي پوست مضر باشد براي ناخن هم مخرب است.

لاك مات
عادت جايگزين: حين كار با محصولات شوينده و ديگر مواد شيميايي از دستكش استفاده كنيد.
 
كاشت ناخن و استفاده از ناخن مصنوعيبه دنبال كاشت ناخن يا استفاده از ناخن مصنوعي، احتمال بروز حساسيت به مواد مورد استفاده و حتي بروز عفونت‌هاي قارچي وجود دارد. ناخن مصنوعي يا كاشت ناخن باعث ايجاد فضايي بسته روي ناخن مي‌شود كه در آن آب و ميكروب تجمع پيدا مي‌كند و مي‌تواند عامل ابتلاي فرد به بيماري‌هاي ميكروبي، قارچي و باكتريايي باشد.
بعد از برداشتن اين نوع ناخن‌ها هم معمولا بستر ناخن ضعيف، نازك و شكننده است و حتي ممكن است تا مدت‌ها رشد ناخن دچار اختلال شود.
عادت جايگزين: بلند كردن ناخن، چه به صورت طبيعي چه با كاشت، مي‌تواند مشكلات بسياري ايجاد كند. ناخن‌هاي بلند معمولا لاي در گير مي‌كنند و ضربه به آنها صدمات شديدي به ريشه ناخن وارد مي‌كند
كه در آينده رشد ناخن را مختل خواهد كرد. همچنين ضربه به ناخن مي‌تواند عامل بروز لك‌هاي سفيد يا شيارهاي افقي روي ناخن باشد و گاهي عفونت‌هاي جدي ايجاد كند. سعي كنيد ناخن‌ها را پاكيزه و كوتاه نگه داريد.
 
تماس مداوم ناخن با آبآيا به دليل شغلي كه داريد بايد مرتبا دستانتان را بشوييد؟ خيس كردن مرتب دست‌ها مي‌تواند سبب سست و شكننده شدن ناخن‌ها شود. اگر به دليل شغل يا شيوه زندگي‌تان در طول روز چند بار دستانتان را مي‌شوييد يا با آب در تماس‌ايد، سعي كنيد از كرم‌هاي چرب‌كننده استفاده كنيد. اين نوع كرم‌ها چربي بالايي دارند و معمولا از ناخن و پوست در 4-3 وعده شستشو محافظت مي‌كنند. 
عادت جايگزين: مي‌توانيد به جاي شستشو با آب و صابون از ژل‌هاي هيدروالكليك استفاده كنيد كه به ناخن آسيب نمي‌رسانند.
 
لاكلاك ناخن دشمن شماره1 ناخن است و مي‌تواند علت سستي ناخن در برخي خانم‌ها باشد. لاك، ناخن را خشك مي‌كند و به همين دليل عامل شكننده بودن آن است. لاك همچنين مي‌تواند عامل بروز حساسيت نه‌تنها در پوست اطراف ناخن بلكه در پوست تمام بدن به‌ويژه در ناحيه صورت باشد. 
غير از مساله حساسيت، استفاده مرتب از استون براي پاك كردن لاك، مي‌تواند سبب خشكي كوتيكول اطراف ناخن و ترك‌خوردگي آن شود. برخي لاك‌ها به راحتي پاك نمي‌شوند و آرايشگر بايد لاك را با سوهان پاك كند كه اين كار نيز مي‌تواند سبب ضعيف و نازك شدن صفحه ناخن شود.
گاهي به دنبال استفاده از سوهان‌هاي برقي روي صفحه ناخن، ناخن‌ها فوق‌العاده شكننده مي‌شوند و گاهي از نزديك ريشه مي‌شكنند. در ضمن استفاده مكرر از لاك سبب كدر شدن و زردي ناخن مي‌شود.
عادت جايگزين: تا جاي ممكن سعي كنيد از لاك زدن به ناخن پرهيز كنيد. اگر تمايل به اين كار داريد از پايه‌هاي محافظت‌كننده ناخن زير لاك استفاده كنيد.
اگر ناخن شما زرد يا شكننده و سست شده، 3-2 ماه لاك زدن را فراموش و هر از گاهي مانيكور كنيد. امروزه برچسب‌هايي براي ناخن وارد بازار شده كه شايد بهتر از لاك‌هايي باشد كه حاوي تركيبات شيميايي‌اند.


برچسب: لاك مات،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۰:۰۵ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :