سوئیت شیراز   
روغن زيتون يكي شايسته ترين روغن‌هايي  مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش .

مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش

روغن زيتون يكي شايسته ترين روغن‌هايي


روغن زيتون يكي شايسته ترين روغن‌هايي ميباشد كه قادر است منجر پرورش بهتر ناخن‌ها گرديده و از آسيب پذير شدن ناخن‌هاي دست دوري نمايد. روغن زيتون سرشار از آهن ميباشد و وقتي‌كه با رمز انگشتان دست بر روي ناخن‌ها ماليده ميگردد تخت‌گاز جذب ناخن مي‌گردد و علاوه بر استحكام ناخن‌ها سبب ساز ترميم بافت‌هاي پوست حريم ناخن‌ها مي گردد اما فقط سفت بودن ناخن نمي‌تواند از سستي آنان دوري نمايد بلكه براي اين‌كه بتوانيد ناخن سفت داشته باشيد بايستي پوست‌هاي حريم ناخن به اندازه كافي سلامت باشند.

لاك مات
فقط ماليدن روغن زيتون بر روي ناخن‌ها و پوست حريم ناخن راه‌حل‌ي فعاليت وجود ندارد و گذشته از اين كه دست به‌اين فعاليت بزنيد مي بايست اوليه به مقدار نياز روغن زيتون را در داخل كاسه فلزي بريزيد و سپس كاسه را در داخل مايكروفر بگذاريد تا گرم شود. وقتي كه روغن گرم شد پياله را بيرون نماييد و پاره اي شكيبايي فرماييد تا روغن ولرم شود و آن گاه روغن زيتون گرم گرديده را به‌آرامي با راز انگشت بر روي يك‌به‌يك ناخن‌هايتان بماليد. اما به شكلي كه روغن زيتون حتي بر روي پوست انتهاي ناخن ماليده شود چون روغن زيتون از روش انتهاي ناخن قادر است به ريشه ناخن رسد و منجر پرورش و استحكام آن ميشود.
روغن نارگيل

روغن نارگيل يك كدام از ديگر از روغن‌هايي ميباشد كه قادر است سبب استحكام ناخن‌هاي دست شود. خانم‌ها زماني كه به ناخن‌هاي خويش لاك مي زنند سبب ساز مسدود شدن منافذ ناخن‌هاي خويش ميگردند و لاك اذن نمي‌دهد كه اكسيژن و رطوبت لازم به آن‌ها رسد و اين دو از مهم ترين اصل‌هاي ناخن‌هاي سفت و با دوام ميباشند. زنان پا را بالاتر نهاده و براي تزكيه لاك‌هاي ناخن از استون به كارگيري مي‌نمايند. استون جداي از تزكيه لاك، سبب به وجود وارد شدن صدمات بدون شوخي مي گردد. به عبارتي‌طور كه گفتيم لاك از وصال رطوبت لازم به ناخن‌ها پرهيز ميكند و سبب كم آب و آسيب پذير شدن ناخن ميگردد و وقتي كه از استون براي تزكيه لاك به كارگيري ميگردد استون به راحتي مانند يك لقمه چرب و قابل انعطاف ناخن‌هاي مجروح را به طور كامل تخريب مي كند. پس تا آن جايي كه ممكن ميباشد از استون براي تزكيه لاك‌هاي ناخن به كارگيري نكنيد. بعداز اين كه لاك‌ها را منزه كرديد پاره اي روغن نارگيل را به به عبارتي شكلي كه پيش از اين توضيح داده بوديم گرم نماييد و گشوده به به عبارتي صورت بر روي ناخن‌ها بماليد روغن نارگيل منجر ميشود تا ناخن‌ها مرطوب و قابل انعطاف شوند. روغن نارگيل نوعي مرطوب كننده طبيعي ميباشد كه مرطوب كردن ناخن منجر مي‌گردد اكسيژن لازم به ناخن‌ها رسد و گرم كردن روغن نارگيل سبب جذب بهتر اين روغن در ناخن‌ مي‌گردد.
پزشك معالج طباطبايي در‌اين خصوص اظهار مي‌نمايد: «كساني كه به خواسته زيبايي به صورت هميشگي از لاك‌هاي رنگي به كارگيري مي كنند لازم ميباشد مكرر لاك‌هاي پيشين و سابق را با حلال‌هايي مانند استون منزه كرده و مجدد لاك نو را استعمال نمايند؛ ولي حلال‌ لاك‌ها مي توانند بسيار مخرب باشند به‌طوري كه استون در تكرار مصرف به‌تدريج برگه ناخن را كم آب، زرد و آسيب پذير مي‌سازد. از طرفي، در بعضا موردها اشخاص عكس العمل‌هاي آلرژيك يا اين كه توكسيك به لاك‌هاي رنگي‌ نشان مي دهند كه علاوه بر تغيير تحول صورت ناخن‌ها، پوست كناره ناخن‌ها هم قرمز‌رنگ، پوسته ‌پوسته، متورم و در مواقعي در گير خارش ميشود كه معالجه آن نياز به مراجعه به پزشك معالج داراست.»


برچسب: لاك مات،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۰:۱۴ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :